Термін "копійка" належить до символів російського імперіалізму та є об’єктом колоніальної спадщини. Тому заміна назви розмінної монети на "шаг" є історично, семантично і економічно виправданою. Про це повідомили у Українському інституті національної пам’яті (УІНП). Зазначається, що термін "копійка" став відомим на території сучасної України із середини XVII століття внаслідок реалізації російської імперської політики, а у ХVІІІ столітті він витіснив традиційну для українського грошового обігу монету – шаг, передають Патріоти України.
Це стало ще одним способом для Російської імперії знищити українську державність. Оскільки у другій половині XVII-XVIII століть Московія прагнула нав'язати фінансовій системі Гетьманщини обіг лише власних грошей, зокрема й "копійки".
У XVII-ХѴІІІ століттях розмінні монети, що перебували в обігу в Україні, називали саме шагами, що підтверджується в письмових джерелах, у художній літературі та фольклорі. Отже, ця назва не пов'язана з Московським царством та Російською імперією, на відміну від "копійки", яка походить від словосполучення "копейная деньга" – тобто монета, на якій був зображений цар верхи на коні зі списом (рос. "копьем") у руці.
Назву "шаг" намагалися відродити під час Української революції 1917-1921 років. Тоді українські гроші Центральної Ради – карбованці складалися з 200 шагів, а гривня, яку запровадили пізніше, складалася вже зі 100 шагів, але через поразку Української революції і встановленні радянської влади українські гроші було вилучено з обігу.
"З огляду на викладені міркування ініціатива Національного банку України щодо внесення змін до законодавства стосовно зміни назви розмінної монети "копійка" на історично обґрунтовану "шаг" заслуговує на підтримку і сприятиме відродженню національних традицій у номінації грошей, подоланню негативної колоніальної спадщини загалом процесам деколонізації українського суспільства", – зазначили в УІНП.
Ветеринари в турецькому місті Стамбулі врятували цуценя, яке в зубах принесла до їхньої клініки бездомна собака. Про це пише видання Anadolu, передають Патріоти України. У районі Бейлікдюзю очевидці були зворушені моментом, який потрапив на камеру віде...
Українські пенсіонери можуть отримувати додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис. грн. Втім, вони призначені лише для окремих категорій громадян. Про це повідомила начальниця Управління пенсійного забезпечення в Черкаській області Тетяна Коваль, перед...