Термін "копійка" належить до символів російського імперіалізму та є об’єктом колоніальної спадщини. Тому заміна назви розмінної монети на "шаг" є історично, семантично і економічно виправданою. Про це повідомили у Українському інституті національної пам’яті (УІНП). Зазначається, що термін "копійка" став відомим на території сучасної України із середини XVII століття внаслідок реалізації російської імперської політики, а у ХVІІІ столітті він витіснив традиційну для українського грошового обігу монету – шаг, передають Патріоти України.
Це стало ще одним способом для Російської імперії знищити українську державність. Оскільки у другій половині XVII-XVIII століть Московія прагнула нав'язати фінансовій системі Гетьманщини обіг лише власних грошей, зокрема й "копійки".
У XVII-ХѴІІІ століттях розмінні монети, що перебували в обігу в Україні, називали саме шагами, що підтверджується в письмових джерелах, у художній літературі та фольклорі. Отже, ця назва не пов'язана з Московським царством та Російською імперією, на відміну від "копійки", яка походить від словосполучення "копейная деньга" – тобто монета, на якій був зображений цар верхи на коні зі списом (рос. "копьем") у руці.
Назву "шаг" намагалися відродити під час Української революції 1917-1921 років. Тоді українські гроші Центральної Ради – карбованці складалися з 200 шагів, а гривня, яку запровадили пізніше, складалася вже зі 100 шагів, але через поразку Української революції і встановленні радянської влади українські гроші було вилучено з обігу.
"З огляду на викладені міркування ініціатива Національного банку України щодо внесення змін до законодавства стосовно зміни назви розмінної монети "копійка" на історично обґрунтовану "шаг" заслуговує на підтримку і сприятиме відродженню національних традицій у номінації грошей, подоланню негативної колоніальної спадщини загалом процесам деколонізації українського суспільства", – зазначили в УІНП.
Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...
У Чернівцях собака породи хаскі кожного дня приходить до під’їзду, де жив його господар, якого мобілізували. Колись він був безпритульним, але знайшов дім, а тепер не полишає місце, де відчув щастя. Про це повідомила директорка департаменту соцполітики...