Уже до кінця року Україна може зіткнутися з новою загрозою - спалахами кору, кашлюку та інших хвороб, від яких необхідно робити щеплення. Річ у тім, що через карантин зупинилася прищеплювальна кампанія, передають Патріоти України.
Лікарі у розмові зазначають, що якщо через обмежувальні заходів щеплення не робитимуть хоча б пів року, це може мати негативні наслідки у вигляді спалахів цих хвороб.
"Кілька місяців ролі особливо не відіграє, але якщо після послаблення карантину люди обережно до цього ставитимуться і не проходитимуть вакцинацію – місяць, два, п'ять – то це дасть про себе знати. Орієнтовно, є ризик, що в цьому або наступному році знову з'являтимуться спалахи, які можуть призвести до великої кількості хвороб. Ризик є. Якщо затягнеться на пів року чи більше, то швидше за все, боком вилізе", – заявив інфекціоніст Євген Щербина.
Дитячий інфекціоніст Віталій Євтушенко назвав такий самий "запас міцності" в імунітету, проте зазначив, що для справді серйозних наслідків має минути навіть більше, ніж пів року. Також він назвав основну категорію ризику – це новонароджені.
"Небезпека існує. Залежить від того, наскільки довго не будуть проводитися щеплення – певний запас міцності все ж є. Якщо місяць-два їх не робитимуть, то особливої ролі не відіграє, але пів року теоретично може дати наслідки. Хоча, для істотного зниження імунізації потрібно набагато більше часу. Категорія ризику – новонароджені діти. Але в умовах карантину це може не становити суттєвої загрози, оскільки контактів менше", – сказав він у коментарі.
Варто зазначити, що стурбованість щодо цього питання висловили і у Всесвітній організації охорони здоров'я. Крім цих трьох хвороб, ВООЗ припускає повернення поліомієліту. Але Євген Щербина вважає цей варіант малоймовірним, оскільки інфекція локалізована в невеликій кількості країн і поширення на решту світу не виглядає можливим.
Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...