Американські вчені виявили, що морська вода радикально змінює склад мікробіому шкіри. Такий ефект може суттєво послаблювати імунітет. Дослідники з Каліфорнійського університету, про яких повідомляє Science Daily, ставлять під сумнів користь морських купань, передають Патріоти України.
Морська вода змінює мікробіом шкіри
Згідно з результатами дослідження, перебування в морській воді, навіть якщо вона не забруднена, змінює стан мікробіому шкіри. Це у свою чергу збільшує вразливість до цілого ряду інфекцій – від шлунково-кишкових до респіраторних захворювань.
Для дослідження науковці відібрали дев'ять добровольців, які не користувалися сонцезахисним кремом, не приймали антибіотики за останні пів року і не купалися в океані протягом 12 годин – і взагалі нечасто робили це.
В учасників експерименту кілька разів взяли зразки мікробіому шкіри. У перший раз це зробили до занурення в воду, а потім через 10 хвилин, 6 годин і 24 години після купання. До занурення в океан у всіх людей були відмінні показники шкірних мікроорганізмів. Однак купання в морі радикально змінило їх у всіх добровольців.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...