Вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус дослідили китайські вчені. Вони з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися, повідомляють Патріоти України із посиланням на Physics of Fluids.
Дослідники використали комп'ютерне моделювання та манекен з параметрами середнього чоловіка зростом 180 см, шириною плечей 45 см, швидкість руху становила 1,5 м/с. За допомогою цього дослідники інтерпретували різні ситуації, коли хвора людина може заразити оточуючих. Через велике розсіювання крапель від кашлю або чхання хворої людини при швидкій ходьбі створюється шлейф з вірусних частинок довжиною до 6 м.
Науковці наголошують, що у зону особливого ризику потрапляють діти. Це пов'язано з тим, що мікрокраплі з дихальних шляхів заражених утворюються навколо і нижче рівня їхньої талії через 2 сек. після кашлю і зависають приблизно в 1 м від підлоги. Тому діти, які йдуть позаду інфікованого, піддаються вищому ризику передачі, ніж дорослі.
Учені виявили 2 різні типи дисперсії крапель, що займають істотно різні області забруднення. У першому випадку хмара крапель може відокремитися від людини й опинитися на відстані від неї, зависнувши в просторі. У другому - така хмара може витягнутися від тіла зараженого, ніби "хвіст".
"Для 1-го сценарію концентрація крапель через 5 секунд після кашлю має бути набагато вища, ніж для іншого. Це створює велику проблему при визначенні безпечної соціальної дистанції у вузьких коридорах, де людина може вдихнути мікрокраплі з вірусними частинками, навіть якщо заражений знаходиться далеко попереду", - повідомили у дослідженні.
Діапазон розсіювання крапель набагато більший у холодному і вологому середовищі, ніж у жарких і сухих умовах через різну швидкість випаровування. Науковці наголосили, що носіння захисної маски може ефективно знизити ризик зараження здорової людини.
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...