Не ведіться на провокації: У Києві 83-річного професора "забрали в ТЦК", щоб возити БК на фронті

Телефонні шахраї підлаштовуваються під нові реалії життя. Замість "Ваш родич у в'язниці", вони почали використовувати більш актуальне повідомлення — "Ваш родич у ТЦК".

У Києві 88-річна жінка стала жертвою шахраїв. Вона віддала їм цінні речі, аби забрати свого 83-річного брата, якого нібито забрали в ТЦК, передають Патріоти України з посиланням на "Факти".

Професор, доктор економічних наук 83-річний Сергій Вікторович розповів, що його сестрі Марії зателефонували невідомі і сказали, що його затримали співробітники ТЦК, мовляв старий науковець перебуває у поліції, а звідти, оскільки має водійські права, збираються відправити на фронт, щоб постачав туди все необхідне. Після озвученої інформації голос в кадрі заявив: "Передаю трубку вашому брату".

Як розповів професор, його сестра Марія — доцент, кандидат технічних наук, більшу частину життя викладала у вишах Києва і у свої 88 років при здоровому глузді. Сам чоловік живе на дачі, а щоранку і щовечора телефонує сестрі.

"Коли набрав увечері вона спитала: "Так ти заїдеш до мене?" Я здивувався: "Як це заїдеш?" — "Ти ж у поліції?" Я був шокований цими її словами, питаю: "Що, власне, сталось?" Сестра розповіла вкрай неприємну історію: їй зателефонував незнайомий чоловік, представився поліцейським. Розмовляв ввічливо, як інтелігентна людина. Сказав, що біля дому мене зупинили співробітники ТЦК і запропонували поїхати разом в поліцію. У відділку мені начебто пояснили, що в війську не вистачає водіїв, тому мене хочуть залучити до перевезень на фронт, адже я воджу машину", — розповів Сергій Вікторович.

Науковець каже, що сестра розгубилася і перерахувала всі документи і свідоцтва, а незнайомець сказав на це, що довідки можна взяти до уваги, але треба найняти людину, яка возитиме необхідне на фронт, поки буде вирішуватися питання з її братом. Далі шахрай поцікавився, чи є в жінки накопичення і заявив, що потрібно 80 тисяч гривень.

"Віддам все, що маю. Тільки вирішіть це питання", — сказала сестра. "Гаразд. Ми зараз дамо трубку вашому брату". Сестра каже, що якась людина моїм голосом (вона стверджує, що відрізнити від мого голосу було неможливо) мовила: "Зі мною все в порядку. Давай будемо вирішувати це питання", — розповідає професор.

Далі слідувала стандартна схема шахрайства — незнайомець прислав свого помічника, а той взяв гроші у пенсіонерки і всі її коштовності.

Після того, як брат приїхав до сестри, разом написали заяву до поліції.

"Незабаром подзвонили з поліції, запросили у відділок, щоб підписати протоколи. Правоохоронці нам розповіли, що вдалося напасти на слід підозрюваних і затримати їх. Через певний час нам показали фото цих людей і знімки речей, які в них знайшли. Це дійсно речі сестри. Гроші у підозрюваних також вилучили. Ще раз скажу — мене вразило, як швидко і професійно було розкрито злочин. Я написав на ім’я керівництва поліції подяку співробітникам, яким це вдалося", — розповів Сергій Вікторович.

Зловмисниками виявилися мешканці Одещині, які працювали в парі. Начальник сектору протидії шахрайству Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві Олексій Кушнір розповів, що шахраїв вдалося швидко затримати, бо перед цим вони скоїли аналогічний злочин і також щодо літньої людини.

"Як правило, шахраї обирають ціль випадково. Для них головне, щоб це була особа похилого віку. Починають розмову з нею та оцінюють, чи йде потенційна жертва на контакт. Якщо ні, то лишають її в спокої. А от коли йде на контакт, то починають задурювати їй голову. З цією потерпілою вони говорили телефоном більш як дві години", — розповів Олексій Кушнір.

Офіцер поліції зауважив, що в його практиці це перший цього року випадок, коли шахраї використали легенду про затримання когось співробітниками ТЦК — підлаштувалися під нові реалії.

Є п'ять причин: Чому "Національний кешбек" може не надійти на картку

неділя, 19 січень 2025, 22:55

В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....

Пиха подолала розумну скромність: Стало відомо, кому належить єдина в Україні Tesla Cybertruck

неділя, 19 січень 2025, 22:40

Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...