У країнах Євросоюзу проживають 4,2 млн. українців, які користуються тимчасовим захистом. Але останнім часом кількість людей із таким статусом знижується, повідомляє Євростат, передають Патріоти України.
На кінець лютого 2024 року країнами ЄС, які прийняли найбільшу кількість шукачів тимчасового захисту з України, були:
За місяць (від січня до лютого) найбільше абсолютне зростання кількості шукачів притулку спостерігалося в Німеччині (+16 430; +1,3%), Польщі (+5 640; +0,6%) та Чехії (+3 885; + 1,0%).
Водночас у лютому стало менше українців із тимчасовим захистом у п'яти країнах ЄС:
Порівняно з чисельністю населення кожної країни ЄС, найбільша кількість тих, хто отримував тимчасовий захист на тисячу осіб місцевого населення на кінець лютого 2024 року спостерігалася в Чехії (35,6 на тисячу осіб), Литві (26,5) і Польщі (26,0), тоді як відповідний показник на рівні ЄС становив 9,4 на тис. осіб.
Громадяни України становили понад 98% тих, хто отримав тимчасовий захист. Дорослі жінки становили майже половину (46,0%) бенефіціарів тимчасового захисту в ЄС. Діти становили майже третину (32,9%), а дорослі чоловіки – 21,2%.
Субсидія на неопалювальний сезон більшості українців перепризначається автоматично. Проте якщо змінилися дані про майновий стан чи склад родини, про це протягом 30 днів необхідно повідомити Пенсійний фонд. Про це повідомляє Міністерство соціальної полі...
Як мінімум до 1 травня українці платитимуть існуючі тарифи за електроенергію та природний газ. Однак пізніше цього року тарифи на енергоносії можуть зрости, передають Патріоти України. Такий ймовірний прогноз надав заступник директора Асоціації енергет...