"Незручна" правда: Чому в СРСР рідше милися і прали речі - пояснення

Деякі звички громадян СРСР у сучасної людини можуть викликати нерозуміння, здивування і навіть певну огиду. Наприклад, чи знали ви, що за часів Союзу банним вважався лише один день на тиждень? OBOZ.UA розбирався, чому в радянську епоху люди милися і прали одяг настільки рідко? І до чого тут був тотальний дефіцит, який супроводжував Країну Рад впродовж всієї її історії, передають Патріоти України.

Квартирне питання і особиста гігієна

На ранніх етапах існування СРСР звичайні громадяни не мали навіть мінімально комфортних умов для проживання. Тих, хто переїхав до міст із сільської місцевості, робітників та міську бідноту селили у бараках та комунальних квартирах – відібраних у аристократії просторих апартаментах, поділених на кімнати. Зазвичай санвузол у таких будинках був або один на поверх, або один на всю комуналку. І до нього стояла величезна черга. За тими, хто засиджувався у ванній стежили, стукали їм у двері і могли цим докоряти. Тому гігієнічні процедури обмежувались тим, що люди мили руки, вмивали обличчя та чистили зуби.

Окрім того у довоєнні роки не йшлося і про гарячу воду. Тому вдома радянські люди душ не приймали. Для цього раз на тиждень (здебільшого у вихідні) ходили до громадської лазні. Там же прали одяг.

Дефіцит товарів для гігієни

Ті, хто пам’ятають радянські засоби для особистої гігієни, досі згадують їх з огидою. Дістати косметичне мило, яке би мало приємний запах і не сушило шкіру, було практично нереально. Натомість більшість людей користувалось милом господарським. Ним мили і себе, і прали речі. При цьому навіть його старались економити, бо ніколи не вгадаєш, коли зможеш купити наступний брусок.

Господарське мило заміняло радянським людям, в тому числі, шампунь для волосся. А з лупою боролись за допомогою препарату під назвою сульсена. Він продавався в алюмінієвих тюбиках і страшенно смердів сірководнем.

Для гігієни рота використовували зубний порошок – товчену крейду, до якої подекуди додавали якісь активні інгредієнти а часом навіть ароматизатори. Такий засіб дряпав емаль і, хоча і очищував зуби, пришвидшував їх зношення.

Жіноча гігієна в СРСР взагалі вважалась табу. Тому замість тампонів та прокладок жінки майстрували гігієнічні засоби зі старого одягу чи білизни. У шмат тканини загортали вату і сподівались, що така прокладка не протече у найбільш непідходящий момент.

Щоби переконати громадян, що такий підхід до особистої гігієни – це нормально, радянська пропаганда поширювала інформацію про те, що часте миття може знижувати захисні сили організму та послаблювати імунітет. А також пропагувала використання громадських лазень.

Ох ці ж звички: Кіт досі намагається поміститись в умивальник, котрий облюбував для відпочинку малим кошеням

понеділок, 7 квітень 2025, 9:20

Мережу підірвало зворушливе фото рудого кота, котрий ніяк не хоче розстатися з улюбленим місцем відпочинку свого дитинства. Однак час невблаганний, і пухнастий красень виростає, а розміри умивальника у ванній кімнаті аж ніяк не збільшуються разом з нос...

Необхідно повідомити ПФУ впродовж місяця: Українцям пояснили, як отримувати субсидію

понеділок, 7 квітень 2025, 8:42

Субсидія на неопалювальний сезон більшості українців перепризначається автоматично. Проте якщо змінилися дані про майновий стан чи склад родини, про це протягом 30 днів необхідно повідомити Пенсійний фонд. Про це повідомляє Міністерство соціальної полі...