Калька з російської - основний мовний бур'ян більшості українців. Однак при цьому не всі слова з-за поребрика не мають схожих за звучанням, але інших за сенсом буквосполучень.
Відомий вчитель Олександр Авраменко розповів, у своєму Експресуроці, як правильно використовувати слово "красний" і що воно означає.
Весну любили завжди. Її задобрювали своїми веснянками наші предки понад 1000 років тому. "Ой весна, весна - днем красна".
Як каже Авраменко, червоною логічніше назвати осінь.
"Але якщо відкрити словник, то красний - це красивий, чудовий. Коли ми говоримо "прекрасний" ми ж не маємо на увазі "пречервоний", ось де собака заритий", - додав мовознавець.
"Ой весна, весна - днем красна" - це значить красива своїми днями, або чудова.
"Тепер ви знаєте, чому здатність добре говорити називається красномовством, а переконлива мова - красномовною. Художню літературу називають - красна писемність. Отже, червоний - це красивий, а красивий - чудовий", - сказав Авраменко.
Співачка та волонтерка Даша Астаф'єва, як і більшість киян сьогодні, ночувала в укритті, повідомляють Патріоти України. У ніч проти 28 травня російські війська завдали чергового масованого удару по Україні "Шахедами", тож у столиці було гучно. На своїй...
Дослідники виявили прадавнє місто майя, яке досі залишалося прихованим, обплетене комплексом з приблизно 400 взаємопов'язаних поселень. Деяким із них понад 3 тисячі років, вони пов'язані між собою. Про це пише видання The Washington Post, передають Пат...