"Роскосмос" планує відправити перших російських астронавтів на Місяць протягом наступного десятиліття, а вже за 20 років росіяни збираються побудувати першу базу на супутнику Землі, пише The Moscow Times, передають Патріоти України.
Схоже, що радянське гасло "наздогнати і перегнати Америку" знову актуальне в сучасній Росії. Зараз NASA активно готується до реалізації своєї місії Artemis 2, коли четверо астронавтів на космічному кораблі здійснять обліт Місяця без посадки на поверхню у 2024 році. Далі 2025 року американські астронавти під час місії Artemis 3 мають здійснити повторну посадку на Місяці вперше з 1972 року. Також відомо про те, що Китай збирається до 2030 року також відправити першу у своїй історії пілотовану місію на Місяць, а ще за 10 років побудувати на супутнику Землі сою базу. Також про плани висадити своїх астронавтів на Місяці нещодавно заявила й Індія, як уже писав Фокус, яка перед цим збирається створити свою власну орбітальну станцію.
Для Росії місячні перегони почалися в серпні цього року, коли "Роскосмос" відправив на супутник Землі посадковий модуль "Луна-25". РФ планувала повторити успіх ще радянської місії, яка відбулася в 70-х роках минулого століття. Але на російську місячну місію чекав провал. Посадковий модуль під час спроби зблизиться з поверхнею Місяця втратив керування і розбився, як уже писав Фокус.
Проте, за словами генерального конструктора ракетно-космічної корпорації "Енергія" Володимира Соловйова, який виступив на науковій конференції "Пілотовані польоти в космос", Росія має намір відправити своїх перших астронавтів на Місяць у період із 2031-го до 2040-го року.
Згідно з доповіддю Соловйова, росіяни хочуть уже наступного десятиліття почати видобуток води і кисню на Місяці, а також інших цінних ресурсів. Також стало відомо і про більш амбітні плани РФ щодо освоєння космосу після 2050 року. Росія планує почати пілотовані польоти в інші регіони Сонячної системи і для цього має бути створена необхідна інфраструктура на Місяці і на орбіті супутника Землі.
Як уже писав Фокус, NASA спільно з приватними компаніями, запланувало відправку спеціального посадкового модуля на зворотний бік Місяця. На борту цього модуля буде новий пристрій, який допоможе виявити водяний лід. З цього льоду можна добувати не тільки воду, а й кисень, який буде використаний майбутніми астронавтами і для дихання, і для створення палива.
Також Фокус писав про те, що астронавти зможуть вижити на Місяці завдяки земним бактеріям. Вчені вважають, що земні мікроби допоможуть вирощувати рослини в місячному ґрунті.
На війні загинув 68-річний командир штурмової групи полковник Костянтин Жук на псевдо "Нельсон", який у 2022 році брав участь в обороні Києва, управлінні обороною острова Зміїний та звільненні Миколаївщини. Він загинув у Вовчанську, прикриваючи відхід ...
Людмила Долгоновська, помічниця посла України у Великій Британії Валерія Залужного, вступилась за українських офіцерів, над якими зараз влаштували суд. Свої слова обурення вона написала у Facebook, передають Патріоти України. Мова йде про екскомбрига 1...