Вчені вважають, що результати їх дослідження допомагають пояснити, чому пандемія посилилася протягом липня в різних густонаселених містах по всьому світу.

Вчені Американського інституту фізики назвали головні чинники, які значно знижують живучість коронавіруса SARS-CoV-2. З'ясувалося, що це висока температура і низька вологість повітря. Про це йдеться в прес-релізі на "EurekAlert!", передають Патріоти України.
"Ми виявили, що висока температура і низька відносна вологість призводять до високої швидкості випаровування крапель, забруднених слиною, що значно знижує життєздатність вірусу", - сказав співавтор дослідження Таліб Дбоук.
При цьому вчені також з'ясували, що відстань переміщення і концентрація хмари крапель залишаються значними навіть при високих температурах і високій відносній вологості. Ще одна важлива умова, яка впливає на ризик зараження коронавірусом, - це швидкість вітру.
Вчені вважають, що результати їх дослідження допомагають пояснити, чому пандемія посилилася протягом липня в різних густонаселених містах по всьому світу, де спостерігалися високі температури і висока відносна вологість повітря. Дослідники також попередили про можливу другу хвилю пандемії восени і взимку. За їх словами, низькі температури і висока швидкість вітру підвищать живучість вірусу та сприятимуть його передачі по повітрю.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...