Жовте скло лівійської пустелі, з якого виготовлено кулон єгипетського фараона Тутанхамона, утворилося внаслідок удару метеорита о поверхню Землі. Такого висновку дійшли вчені з університетів та наукових центрів Німеччини, Єгипту та Марокко, результати досліджень яких опублікував Phys.org, передають Патріоти України.
Походження скла майже століття було предметом суперечки серед учених. Річ у тім, що воно не схоже на жодне натуральне скло за своїм складом, а знайти його можна тільки в певній частині пустелі на південному сході Лівії та південному заході Єгипту. Його вік становить близько 29 млн років.
У дослідженні описуються результати аналізу двох зразків жовтого скла з району Аль-Джауф, куплених у жителя Лівії. Вони знайшли частинки кубічного цирконію, мінералу, який може утворитися лише за температури від 2250 до 2700°C. Також виявили рідкісний поліморф орто-II, який може з'явитися тільки при тиску близько 130 000 атмосфер.
На підставі сказаного вище дослідники зробили висновок, що таке скло могло з'явитися в лівійській пустелі тільки в результаті удару метеорита або вибуху атомної бомби. Зважаючи на вік скла, вчені зупинилися на теорії про метеорит.
Загадкою залишається те, що у лівійській пустелі немає метеоритних кратерів. Найближчі відомі з них розташовані далеко від місця, де було виявлено вивчене в лабораторії скло.
Нагадаємо, фараон Тутанхамон правив у Стародавньому Єгипті приблизно в 1332-1323 роках до нашої ери. Він зійшов на престол у віці 10 років, помер у 19 років. Гробницю Тутанхамона виявили у 1922 році. У ній знайшли саркофаг з муміфікованим тілом фараона, а також численні прикраси. Довгий час вважалося, що гробниця була «проклятою», оскільки преса того часу активно поширювала хибний слух, що дослідники, які відкрили місце поховання, загинули за загадкових обставин.
Працівник львівської дорожньої компанії "Шляховик-Т" оскаржив свою мобілізацію в суді та домігся її скасування. Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на його користь та зобов’язав військову частину виключити його зі списків особовог...
Більшість пенсіонерів завжди чекають індексацію з надією на збільшення виплат. Втім, в деяких випадках пенсія може, навпаки, зменшитися. Про такий сумний випадок розповів експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін, передають Патріоти України. У кого мо...