Маріанна Кайя чотири роки живе в Ізмірі з чоловіком та донькою. Вийшла заміж за турка. Українка займається вихованням дитини та впроваджує українську культуру в новій родині, повідомляють Патріоти України.
"В Туреччині прийнято платити за дружину золотом. Суму викупу називають батьки нареченої. Дружина-іноземка - це постійні витрати. Адже чоловікам доводиться вкладати в подорожі, улюблені продукти, які тут коштують дорого, поїздки додому, оформлення документів", - каже Маріанна.
Перед переїздом треба вивчити і узгодити, все до деталей, щоб не було сюрпризів, таких як зміна віри, зміна імені, хтось погоджується на це і це їхнє право і вибір. "Я обговорила питання віри, але не знала про ім'я. Турецькій родині було важко вимовляти моє ім'я, але я відстояла, і чоловік мене підтримав. Адаптації дуже допомагала підтримка чоловіка, він робив максимально все, щоб мені було комфортно, ми часто кудись їздили, гуляли, я вивчала Туреччину. Дуже допомагає якесь хобі, коли ти займаєшся улюбленою справою. Купила собі швейну машинку і продовжую шити для своїх і для себе.
Родина святкує українські і мусульманські свята. Родина чоловіка поважає і підтримує українські традиції. Туреччина - соціальна країна і для своїх громадян вони роблять багато, особливо під час пандемії, де була і грошова допомога і продуктами допомагали малозабезпеченим", - каже українка.
В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...
В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...