США і Китай незалежно один від одного розвивають власні місячні програми. Китайська телекомпанія CCTV показала сюжет, у якому було розкрито кілька нових подробиць про майбутню висадку астронавтів на поверхню супутника.
Головне, що ми дізналися з сюжету - посадковий і командний модулі відправляться в космос на різних ракетах. Космічні кораблі зістикуються на орбіті Місяця, після чого два члени екіпажу пересядуть із командного модуля в посадковий.
В обох випадках Китай використовуватиме ракети Long March 10. Носій ще перебуває в розробці. Висадка на Місяць запланована до 2030 року, а до середини наступного десятиліття Китай хоче побудувати там базу для постійної присутності своїх астронавтів.
Після завершення місії екіпаж повернеться на орбіту в посадковому модулі та пересяде в командний. Далі капсула поверне астронавтів на Землю.
Зазначимо, що США теж використовуватимуть дві ракети для відправки людей на Місяць. Екіпаж полетить до орбіти в кораблі Orion на ракеті Space Launch System, а посадковий модуль доставить ракетна система Starship.
Першу висадку заплановано на 2025 рік. Після завершення місії Artemis III космічний корабель компанії SpaceX не повернеться на Землю через нестачу палива. Він залишиться на орбіті Місяця разом зі скафандрами. Костюми не вдасться доставити назад на нашу планету через обмежений простір у капсулі Orion. Хоча окремі елементи скафандрів екіпаж зможе взяти з собою. Наприклад, рукавички.
Джерело: scmp
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...