Катерина Пушкарьова із села Миколаївка на Дніпропетровщині чотири роки тому відкрила салон Краси у Кракові. Зараз має мережу салонів по всій Польщі, повідомляють Патріоти України.
"По приїзду до Польщі працювала в готелі. Там було важко і нецікаво. Тому постійно знаходилась в пошуках роботи, але мене не брали ні в корпорації, ні навіть у Макдональдс. Почала займатися бізнесом випадково. Подруга розповіла мені про цукрову депіляцію. Я про таку не чула і мені стало цікаво. Потім вона ж запропонувала цим зайнятися в Польщі", - пригадує Катерина.
Жінка знайшла курси по депіляції і пройшла їх. Пізніше почала із хлопцем готуватися до відкриття салону. Приміщення зняли в оренду, а от з обладнанням довелося покреативити.
"Моя перша кушетка для клієнтів була зроблена зі старих дверей. А зробив її майстер, який працював на той час столяром в готелі. Клієнтів запрошувала на безкоштовну депіляцію, але дівчата не поспішали приходити. Добре пам'ятаю свій перший прийом. Було дуже страшно робити процедуру, так хвилювалася. Пахви, ноги вдалися без проблем, а ось під час епіляції бікіні трапився казус, не все вдалося. Перша клієнта була незадоволена і ніколи не повернулась ", - каже Катерина.
Жінка розуміла, що працювати на себе вигідніше. Приймаючи 2-3 людини за вечір мала заробітки значно вищі, ніж на найманій праці. "За пів року вирішили відкривати свій салон, щоб оформити документи і залишитись в Польщі. Ми зовсім не знали, як це робиться, і трохи не натрапили на аферистів з України, які пообіцяли відкрити нам бізнес за 2-3 тисячі злотих. Одна з моїх клієнток дала номер свого батька, який відкрив діяльність у Польщі. Я подзвонила йому, і він порадив нам Idea Bank, банк надає послугу Tax care, вони безкоштовно допомагають відкрити бізнес, а ти натомість замовляєш у них щомісяця вже платні бухгалтерські послуги", - пояснює українка.
Українці не мають права відкривати приватне підприємництво, а лише спілку. Це трохи інший вид діяльності. Вимагає початкового капіталу в розмірі 35 тис грн. Також близько 70 тис грн. Потрібно на оренду приміщення. В перший місяць потрібно заплатити оренду та ще одну місячну плату наперед.
"Ми не вкладали в ремонт, бо раніше на цьому місці був салон краси. Купували саме необхідне, решту докуповували з часом. Тому у старт вклали 120 тис грн," - пояснює Катерина.
Клієнти у новому салоні з'явилися досить швидко, бо жінка зв'язалась з інтернет - сервісами через які можна було реєструватись онлайн. Також вже мала певну клієнтську базу.
"Ми одразу почали виходити в прибуток. Навіть могла відкласти гроші на нову косметологічну кушетку, наприклад, була за 500 злотих, а я купила за 5000, щоб вона мала кращий вигляд, була зручніша, електрична. На початку це працювало так: що заробляли, знову вкладали у той самий салон. Проте потім прийшло відчуття, що все добре, гроші є", - пояснює.
Згодом жінка вирішила розширюватись і відкрити ще один салон у Варшаві. "На початку відкриття припустилися кількох помилок. Головна, що ми не мали проекту. Тому зняли приміщення і почали робити ремонт. Згодом довелося переробляти те, що вже було зроблено, а це суттєві кошти. Для себе я зрозуміла, що треба багато працювати і ти матимеш гарний бізнес", - додає Катерина.
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...
Сара Перрі з Уельсу стала щасливою власницею сучасного будинку в сільській місцевості після перемоги в розіграші лотереї Omaze. Новий будинок із трьома спальнями та двома ванними кімнатами розташований у мальовничому графстві Поуїс і коштує близько 500...