Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, що означає вислів "перші півні, другі, треті" та скільки їх взагалі є. Він в ефірі "Сніданку з 1+1" провів мовно-історичну екскурсію та розповів про альтернативні методи визначення часу, якщо раптом під рукою ані годинника, ані телефона.
"До перших півнів", "до других півнів" чи "до третіх півнів" - хоч і всі ці вислови мають значення допізна, але між ними все ж таки є різниця", - каже Авраменко.
За його словами, до того, як механічні годинники стали доступними, нічним часоміром був півень. В Україні півня так і називали - "будима", бо він уранці будив людей.
"Протягом ночі півні співають тричі: уперше - опівночі, удруге - перед зорею, а втретє - на світанку. Тож, щоб визначити пору ночі, казали: "перші, другі або треті півні", - пояснює вчитель.
Тож вислів "перші півні" означає "до опівночі", а "до других" або "до третіх півнів" - то вже до дуже пізнього часу.
Не всі види риби корисні для здоров'я, деякі можуть завдати шкоди людям із гіпертонією. Зокрема, дві популярні риби містять велику кількість натрію, що сприяє підвищенню артеріального тиску, передають Патріоти України з посиланням на сайт Surrey Live. ...
На північному заході Польщі, неподалік від Вроцлава, потрапив в аварію автобус, який перевозив групу військовослужбовців США. Про це повідомляє місцева рятувальна служба, передають Патріоти України. За її даними, НП сталася напередодні пізно ввечері, а...