Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, що означає вислів "перші півні, другі, треті" та скільки їх взагалі є. Він в ефірі "Сніданку з 1+1" провів мовно-історичну екскурсію та розповів про альтернативні методи визначення часу, якщо раптом під рукою ані годинника, ані телефона.
"До перших півнів", "до других півнів" чи "до третіх півнів" - хоч і всі ці вислови мають значення допізна, але між ними все ж таки є різниця", - каже Авраменко.
За його словами, до того, як механічні годинники стали доступними, нічним часоміром був півень. В Україні півня так і називали - "будима", бо він уранці будив людей.
"Протягом ночі півні співають тричі: уперше - опівночі, удруге - перед зорею, а втретє - на світанку. Тож, щоб визначити пору ночі, казали: "перші, другі або треті півні", - пояснює вчитель.
Тож вислів "перші півні" означає "до опівночі", а "до других" або "до третіх півнів" - то вже до дуже пізнього часу.
Незважаючи на березневу індексацію пенсій, українські пенсіонери із середньою виплатою близько 145 євро продовжують залишатися одними з найбідніших у Європі, адже вона в 9 разів менша за середню по ЄС. З цієї причини особливо актуальним є самостійне на...
Планова індексація пенсій у березні призвела до підвищення виплат на 9,5%. Однак зростання пенсій не наздогнало інфляцію, передають Патріоти України з посиланням на дані ПФУ. Середній розмір пенсії з початку 2025 року зріс на 552,06 гривні або на 9,5% ...