Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, що означає вислів "перші півні, другі, треті" та скільки їх взагалі є. Він в ефірі "Сніданку з 1+1" провів мовно-історичну екскурсію та розповів про альтернативні методи визначення часу, якщо раптом під рукою ані годинника, ані телефона.
"До перших півнів", "до других півнів" чи "до третіх півнів" - хоч і всі ці вислови мають значення допізна, але між ними все ж таки є різниця", - каже Авраменко.
За його словами, до того, як механічні годинники стали доступними, нічним часоміром був півень. В Україні півня так і називали - "будима", бо він уранці будив людей.
"Протягом ночі півні співають тричі: уперше - опівночі, удруге - перед зорею, а втретє - на світанку. Тож, щоб визначити пору ночі, казали: "перші, другі або треті півні", - пояснює вчитель.
Тож вислів "перші півні" означає "до опівночі", а "до других" або "до третіх півнів" - то вже до дуже пізнього часу.
Після приєднання України до спільного роумінгового простору з ЄС "Роумінг, як вдома", українські мобільні оператори можуть переглянути умови тарифів. Про це повідомив президент компанії Kyivstar Олександр Комаров в інтервʼю LIGA.net, передають Патріоти...
На Чернігівщині під час проведення навчальних стрільб на полігоні Сухопутних військ ЗСУ курсант з не встановлених наразі причин скоїв стрілянину з автомата Калашникова, внаслідок чого загинуло двоє військових, передають Патріоти України з посиланням на...