Пес Мухтар із села на Київщині через рашистів втратив господаря і лапу, але повернувся в рідне село і змусив плакати всю вулицю, йдеться в ТСН, передають Патріоти України.
Мухтар з господарем потрав під обстріл. Кантуженого чоловіка вивезли військові, а собака десь дівся. З осколками у тілі, волочачив лапу, таким його побачили після деокупації села, рятувати ж вивезли, аж до Харкова.
Мухтар нестримний і грайливий пес і не одразу видно, що у нього немає однієї лапи. Лихо з ним трапилось навесні, коли російським військам тоді ввижалося, що вони можуть взяти Київ за три дні, але й за місяць не змогли взяти село неподалік столиці - Мощун.
Господар Мухтара разом з сусідом ховалися у підвалі. Потім вони спробували виїхати із пекельного поля бою, та в машину, яка мала їх вивезти стався "прильот". Тож вивозили людей вже українські воїни, через ліс. "Солдат, який переводив через ліс кричить "лягайте", батько з пузом ляже, підбіжить Мухтар, оближе, встає і так…", - розповідає дружина чоловіка.
Пораненого та кантуженого господаря пса таки доправили до Києва, а Мухтар залишився у Мощуні. Вже, коли російські окупанти втекли з Київщини і людям дозволили повертатися до села, відшукали Мухтара. "Нога теліпалася і волонтерка забрала", - розповідає хазяйка.
Волонтерка Оксана теж з Мощуна, тож ледь не щодня сюди проривалася під час боїв, щоб вивозити тварин. Не всі люди, що терміново покидали свої обійстя, забирали із собою вихованців. Деякі залишали їм їсти-пити, бо думали, що не надовго з дому, а потім Оксані переказували, де і які зачинені тварини. Тварин з гарячих точок Оксана звозить до притулку, де їх відгодовували та лікували. "З Мухтаром у нас не було такого лікаря і ми його відправили до Харкова", - розповідає волонтерка.
Аж у Харкові Мухтара з Київщини прооперували - з тіла повитягували скалки від снарядів і довелося повністю ампутувати лапу. Волонтери хотіли знайти для нього нову оселю, бо від його хати нічого не лишилося, не витримало серці і в господаря. "На нервах дивитися на ці руїни, які 30 років будували. За один день все зруйнували. Не витримав", - розповідає син.
Однак, Мухтар дуже сумував, тож його привезли назад до Мощуна. Нині він з господинею мешкає у сусідському будинку, де більш-менш збереглися стіни та стеля. Власники хати виїхали до Німеччини і впустили жити. Тут ще й досі немає на світла, ні газу, воду збирають дощову у тазики. "Мені кажуть, що віддай волонтерам. Куди я його віддам? Як дитя", - каже жінка.
Коли Мухтар, після операції, повернувся в село, від радощів плакала вся вулиця. Дивлячись як пес на трьох гасає і радіє життю усім додає сили і віри, що вистоїмо, відвоюємо, відбудуємо, що все буде добре.
У Китаї дев’ятирічна дівчинка дивом вижила після падіння з 25-го поверху будинку. Інцидент стався в місті Таншань, провінція Хебей, 27 березня, коли вона була сама в своїй кімнаті, повідомляє SCMP, передають Патріоти України. Відчувши спеку, дівчинка, ...
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності, це підтвердило дослідження. Про це повідомляє НБУ, передають Патріоти України. Дослідження продемонструвало, що середній рівень правильних відповідей на кейсові завдання серед підліткі...