Земля є домівкою для неймовірної кількості видів птахів, і сьогодні над більшістю з них нависло одразу кілька загроз: діяльність людини, зміни клімату і високопатогенний пташиний грип, який забирає життя птахів і ссавців по всьому світу, пише IFLScience.
1975 року, майже 50 років тому, представники одного з найбільших видів орлів у світі опинилися на межі зникнення через діяльність людини: збирачі яєць нещадно розкрадали гнізда птахів. На щастя, з 1984 року Дейв Секстон був найнятий для захисту першого гнізда на острові Малл (Шотландія). Через рік захисники природи відсвяткували появу перших пташенят.
За словами Секстона, вони з колегами стали свідками того, як перше пташеня вилупилося, виросло й оперилося. Сьогодні на шотландському острові вже мешкає 23 пари орланів-білохвостів, а в усій Шотландії налічується понад 150 пар — учені видихнули з полегшенням, популяція одних із найбільших орлів у світі нарешті опинилася на підйомі.
Дослідники зазначають, що орлани-білохвости майже вимерли в Європі в 19 столітті, але завдяки зусиллям зі збереження, через півстоліття їм все ж вдалося відновити популяцію. Проєкт із порятунку виду в Європі розпочався з кількох чудових екземплярів, знайдених мертвими, а потім за допомогою таксидермії їм вдалося роздобути зразки, які сьогодні представлені в Музеї природної історії на лондонській виставці, створеній Королівським товариством захисту птахів.
Смерть є невіднятним фактом життя диких тварин і вченим лише в рідкісних випадках вдається виявити трупи птахів і тварин до того, як почалося розкладання. У цьому разі таксидермія стає корисним методом, що дає змогу іншим вчитися на останках.
Саме це сталося у випадку з кількома орланами-білохвостами, яких було знайдено мертвими та замороженими у Швеції, а потім передано до Музею природничої історії Трінга і Музею природничої історії в Лондоні, щоб Кай міг таксидермізувати їхні останки для демонстрації.
Дослідники зазначають, що такі зразки сприятимуть дослідженням науковців, а також дадуть змогу демонструвати їх громадськості, щоб краще познайомити з тим чи іншим видом, не нашкодивши диким тваринам.
Науковці зазначають, що дослідження з порятунку одних із найбільших орлів у світі все ще триває, оскільки загрози для виду не зникли. Людське переслідування все ще залишається однією з основних загроз для виду — вчені все ще фіксують відстріли або отруєння. Однак існують й інші загрози — наприклад, високопатогенний вірус пташиного грипу. Дослідники зазначають, що вже зафіксували кілька випадків смертей пташенят унаслідок того, що батьки принесли в гніздо заражену їжу.
Раніше Фокус писав про те, що знайдено вимерлий вид орлів з гігантськими крилами.
У першій серії нового 27-го сезону сатиричного американського мультсеріалу "Південний парк" (South Park) скандально фігурує президент США Дональд Трамп. Про це пише Variety, передають Патріоти України. За сюжетом, глава Білого дому розмовляє телефоном ...
Європейським авіапасажирам можуть дозволити провозити в ручній поклажі більший обсяг рідин. Про це пише Euronews, передають Патріоти України. Єврокомісія планує розгорнути в аеропортах континенту обладнання, яке здатне сканувати вміст великих контейне...