Південна Корея профінансує будівництво в Одесі унікального заводу за своїми уняікальними технологіями вартістю у $300 млн

В Одесі у Пересипському районі у межах міжурядової угоди з Південною Кореєю побудують сміттєпереробний завод за понад $300 млн. Фінансування проєкту забезпечить корейський фонд EDCF. Про це Суспільному розповіла заступниця міського голови Одеси Ганна Позднякова, передають Патріоти України.

Модель реалізації базується на корейському підході WtE (waste to energy — технологія, яка дозволяє перетворювати побутові відходи на електроенергію та тепло) з урахуванням українського законодавства.

За словами Позднякової, за основу беруть досвід Варшави, де корейська компанія збудувала сучасний завод такого типу.

«Як референтний проєкт ми беремо приклад сміттєспалювального заводу у Варшаві, який побудувала саме корейська сторона», — розповіла Позднякова. — «Реалізація розрахована на 3−5 років. Після завершення техніко-економічного обґрунтування розпочнеться проєктування, тендерна процедура та будівельні роботи».

Функції заводу: спалювання залишкових побутових відходів після сортування; генерація електроенергії та тепла; зменшення обсягів захоронення; зменшення викидів парникових газів; переробка золи і шлаків у будівельні матеріали.

Підготовка до реалізації проєкту тривала понад рік, повідомила Позднякова. Місто провело передтехніко-економічне обґрунтування, консультації з міжнародними партнерами, аналіз технологій, правову та екологічну оцінки.

«Документація формувалась у співпраці з фахівцями з ЄС, Кореї та місцевими технічними експертами. Будівництво планується за рахунок міжнародного фінансування — через кредитну лінію EDCF від Уряду Республіки Корея», — сказала вона. — «Загальна вартість проєкту — понад $300 млн».

Очікується, що остаточні умови фінансування незабаром надасть корейська сторона. До реалізації цього проєкту планують залучити міжнародного оператора в межах державно-приватного партнерства. Позднякова зазначила, що проєкт узгоджений із Національною стратегією управління відходами та планом поводження з відходами до 2030 року.

Південна Корея надасть технічну, інженерну та фінансову допомогу через програму EDCF — йдеться про сучасні технології, проєктування, інжиніринг і пільгове кредитування. Серед потенційних виконавців — компанія POSCO E&C, один із найбільших корейських інфраструктурних операторів.

Паралельно в місті модернізують майданчик на Дальницьких карʼєрах, де планують сортування та виробництво RDF-палива (паливо з відходів).

Як повідомлялось, Корейська державна корпорація закордонної інфраструктури та розвитку міст (KIND) готова долучитися до генерального планування індустріальних парків в Україні та роботи над зниженням ризиків для інвесторів.

У 2023 році уряди України та Південної Кореї домовилися про співпрацю. Зокрема Корея надасть $8 млрд кредитних коштів «за надзвичайно пільговими умовами». Вони, серед іншого, використовуватимуться для проєктів із відбудови.

Країни підписали попередню угоду щодо кредитів від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF), підрозділу Корейського Експортно-Імпортного Банку.

Буде удар по кишені! Українців попередили про нові ціни на хліб - названо причини здорожчання

вівторок, 22 липень 2025, 0:28

На українців чекає подорожчання хлібобулочних виробів впродовж 2025 року. Очікується, що ціни у магазинах можуть підскочити щонайменше на 25%. Про це йдеться в матеріалі Новини.LIVE, передають Патріоти України. Як розповів голова Союзу українського се...

Розпочато перевірку: Військовий медик заявив про приховування санітарних втрат та порушення прав у 60-й ОМБр

понеділок, 21 липень 2025, 23:00

Начальник медичного пункту 3-го механізованого батальйону 60-ї окремої механізованої бригади Андрій Зотя заявив про порушення прав військових та приховування санітарних втрат. Про це Зотя у понеділок, 21 липня, написав у Facebook, передають Патріоти Ук...