Почалося: НАБУ прийшло з обшуками в "Укрзалізницю", намічається гучний скандал

Національне антикорупційне бюро проводить обшуки у службових осіб "Укрзалізниці". Про це інформує прес-служба відомства на сторінці у Facebook.

"Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП здійснюють обшуки у службових осіб АТ "Укрзалізниця" та представників низки приватних компаній. Слідча дія санкціонована та здійснюється у межах розслідування фактів зловживань службових осіб "Укрзалізниці" під час здійснення закупівель програмного забезпечення з електронного придбання квитків сполучення Київ – Бориспіль (так званий Бориспільський експрес)", – йдеться в повідомленні.

Зазначені факти детективи НАБУ розслідують із грудня 2018 року. Попередня правова кваліфікація — ч.5 ст. 191 КК України (Розтрата). Зазначається, що керівництво УЗ сприяє слідчим діям із метою встановлення усіх обставин справи.

За даними джерел видання "Економічна правда", йдеться, зокрема, про в.о. члена правління Романа Веприцького. Обшуки зранку відбувалися в кабінеті Веприцького в УЗ і в нього вдома.

Правоохоронці розслідують розкрадання коштів у особливо великих розмірах під час будівництва залізничного експресу Київ – Міжнародний аеропорт "Бориспіль".

Є підозра, що чиновники та підприємці внесли неправдиві відомості до документів про формальне виконання робіт.

Зазначалося, що 2018 року ТОВ "Рілейд" перемогло в державних закупівлях філії "Південно-Західна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" з будівництва експресу до Борисполя на загальну суму понад 20,4 млн грн.

Що відомо про Романа Веприцького

"Харківський антикорупційний центр" повідомляє, що "Веприцький не вказав у своїй декларації за 2016 рік фірми, до яких причетний, зокрема має в них частки в статутних вкладах".

Водночас, за даними Єдиного реєстру юридичних осіб, станом на 31 грудня 2016 року депутат облради був "засновником ТОВ "Українська незалежна компанія з обслуговування енергосистем" (внесок у статутний фонд 6290 грн), ТОВ "Кепітал-Хол" (75 тис. грн ). Також у своїй декларації Веприцький не вказав жодного автомобіля, яким би користувався".

Романа Веприцького журналісти звинувачують у "зловживаннях під час оновлення Київської дитячої залізниці". За даними блогера Віктора Пушкаря це оновлення супроводжувалося тіньовими схемами.

Веприцький протягом 2017-2019 років був в.о. директора регіональної філії "Південно-Західна залізниця" АТ "Укрзалізниця", а упродовж 2019-2020 років – директором філії.

У Херсоні подружжя пенсіонерів переказало для потреб ЗСУ отриману від окупантів пенсію. Зворушлива історія

вівторок, 16 серпень 2022, 0:29

Мешканці тимчасово окупованих Росією територій борються із загарбниками як можуть і з нетерпінням чекають приходу українських захисників. У Херсоні подружжя пенсіонерів переказали для потреб Збройних сил України отриману від окупантів пенсію, передають...

Природне право повноцінної життєдіяльності жінок: Шотландія першою у світі скасує плату за тампони та прокладки

понеділок, 15 серпень 2022, 23:45

З 15 серпня у Шотландії набирає чинності закон, який зобов'язує державні та освітні установи безплатно надавати жінкам тампони та прокладки під час менструації. Це перша подібна реалізована загальнонаціональна програма у світі. Уряд Шотландії з 2017 ро...