Біля кордону Польщі з Білоруссю польські правоохоронці затримали українського журналіста Михайла Ткача, який знімав матеріал про транзит продукції між двома країнами. Подробиці затримання журналіст розповів в ефірі "Української правди", передають Патріоти України.
Ткач зазначив, що не має остаточної відповіді на запитання про те, чому його затримали, тому, що версії змінювалися. За словами журналіста, до нього та оператора підійшли польські правоохоронці в цивільному і почали питати, що вони тут роблять. Він також уточнив, що це було не на самому кордоні, а трохи далі, в одному з сіл.
Як зазначає Ткач, він показав своє посвідчення, після чого правоохоронці почали комусь дзвонити і надсилати якісь повідомлення та фото. Потім, за словами журналіста, під'їхав ще один автомобіль, з якого вийшли, імовірно, правоохоронці.
За словами Ткача, люди з другого авто сказали їм сісти в машину і рухатися слідом за іншим автомобілем. Так журналіст і оператор прибули до комендатури, де їм заборонили користуватися телефонами, зокрема зателефонувати адвокату.
Ткач також зазначив, що правоохоронці намагалися щось їм пояснити, проте не все зі сказаного було зрозуміло через мовний бар'єр. "Коли якісь були питання незрозумілі, то погрожували постійно в'язницею. Сказали: "Ми зараз вас закриємо на 14 днів, взагалі не будемо розмовляти або вдягнемо кайданки", — наголосив Ткач.
За словами журналіста, у них забрали телефони, ноутбук, електронну книгу та інші гаджети. Потім його допитували люди, які представилися співробітниками польської служби безпеки. Ткач підкреслив, що одразу розповів про мету свого приїзду до Польщі і про те, що його цікавить ситуація на кордоні Польщі та Білорусі. За словами журналіста, після його слів співробітники спецслужби "сильно занепокоїлися".
Представник ЗМІ також згадав про те, що після того, як їм віддали карти пам'яті з камер, то з'ясувалося, що деякі відео видалено. Він зазначив, що поки що не може сказати, які саме матеріали було стерто і чи вдасться їх відновити.
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...
Ціни на електроенергію з 1 лютого в Україні знизяться, але пільговий тариф діятиме не для всіх споживачів. Окрім субсидії на комуналку, переселенці зможуть оформити допомогу на оренду житла. Розмір пенсії залишатиметься без змін до весняної індексації,...