Поховали живцем: У ЗСУ спростували фейк про пенсіонера з коронавірусом

У Командуванні медичних сил досі не розуміють, звідки пішла інформація про смерть першого пацієнта з COVID-19 – і дивуються масовості поширення цього фейку.

Навколо ситуації з захворюваністю на COVID-19 у Збройних силах України регулярно виникає безліч фейків. Перша хвиля дезінформації виникла відразу після виявлення першого пацієнта з коронавірусом у Київському центральному військовому госпіталі. Про це в коментарі ЗМІ розповів керівник пресслужби Командування Медичних сил ЗСУ Олексій Мазепа, передають Патріоти України.

"Перший фейк про коронавірус в ЗСУ з'явився тоді, коли ми розповіли про перший виявлений випадок. Це був пенсіонер Збройних Сил, йому близько 70 років. Він звернувся до госпіталю, де у нього спочатку було підтверджено захворювання, потім зробили ще один тест – і він виявився негативним... Ми давали інформацію про те, що стан здоров'я у нього задовільний, що він перебуває в інфекційному відділенні, що взяті проби на підтвердження, бо один експрестест підтвердив, а другий ні – і ці проби відправлені в лабораторію. І відразу з'явився фейк, що цей пенсіонер помер. Дуже широко він роздмухувався", – розповів Мазепа.

За його словами, спроби донести інформацію про те, що людина жива, увінчалися успіхом не відразу. "Ми офіційно повідомляли, що з ним все гаразд. У нього дійсно через кілька діб підтвердився коронавірус. Але, наскільки мені відомо, на сьогодні він вже йде на виписку. Може, його вже виписали. Деякий час тому ми робили невеликий престур у Центральний госпіталь – і начальник госпіталю казав, що у цієї людини все добре, йде на поправку. Залишалося зробити ще один тест", – сказав Мазепа.

За словами керівника прес-служби, у Командуванні медичних сил досі не розуміють, звідки пішла інформація про смерть першого пацієнта з COVID-19 – і дивуються масовості поширення цього фейку.

Згодом таких фейків було ще багато. "Постійно йдуть різноманітні фейки. Що ми, нібито, приховуємо хворих. Що ми їх кудись вивозимо. Було вкидання навіть із прізвищами і військовими званнями – потім виявилося, що таких людей взагалі не існує в природі. Але розганялася інформація, що ми їх завезли і сховали у Краматорській лікарні", – розповів Мазепа.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Українським водіям готують "сюрприз" з техоглядом: Що треба знати

субота, 6 червень 2020, 1:00

На розгляд Верховної Ради винесуть новий законопроект про повернення раніше скасованого в Україні обов'язкового техогляду для всіх легкових автомобілів. Про це заявив міністр Владислав Криклій, передають Патріоти України. За підсумками зустрічі з посло...

Хіти тижня. "Скважины есть, а воды в них нет. Водохранилищу в Алуштинском регионе пришел зверек… пушной… очень пушной", - Кримський бандерівець (фото)

субота, 6 червень 2020, 0:35

"По стопам Гитлера: российские оккупанты провели четыре обыска у "Свидетелей Иеговы" в Керчи, в результате чего задержали, по меньшей мере, одного верующего, в отношении которого возбуждено уголовное дело по "экстремистской" статье", - пише у своєму бл...