Пом'якшення карантину сприйняли, як скасування: Степанов дорікнув українцям за легковажність

Глава МОЗ закликав українців більш відповідально ставитися до власної безпеки.

Максим Степанов. Фото: 5 канал.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов закликає не легковажити під час пом'якшення карантинних заходів. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

«Тренд підвищення рівня захворюваності останніх кількох днів має просте пояснення - наше суспільство досить легковажно поставилося до рекомендацій МОЗ, а пом'якшення карантинних заходів сприйняло, як повне їх скасування», - зазначив Степанов.

За його словами, влада обрала стратегію адаптивного карантину задля поступового виходу з коронавірусної кризи. «Проте карантин досі діє. Важливо не плутати поняття пом'якшення і скасування, адже загроза COVID-19 така ж велика, як і раніше», - зауважив міністр.

«Ми бачимо сумну статистику збільшення випадків захворювання й в інших країнах. Рівень передачі вірусу в Німеччині за останні дні знову перевищує критичне значення. У Китаї, звідки й почалась епідемія, готуються до нового спалаху. Ще однією країною, влада якої оголосила про початок другої хвилі, стала Південна Корея. Бразилія та Індія також ставлять нові антирекорди», - написав Степанов.

В Україні ж, наголосив він, останні тижні спостерігалась позитивна динаміка захворюваності: але останні дані та легковажне ставлення до власної безпеки громадян - тривожні. «Я розумію, як всі втомилися від карантину, хочеться якомога швидше повернутися до повноцінного життя, але у нас немає вибору. Війну з вірусом поки не виграно. Та лише своєю поведінкою і дотриманням правил безпеки ми можемо мінімізувати активність його розповсюдження», - наголосив глава МОЗ.

«Я звертаюся до кожного громадянина України й наполегливо прошу дотримуватися всіх протиепідемічних правил. Користуйтеся масками, антисептиками та дотримуйтесь соціальної дистанції! Не нехтуйте правилами та засобами індивідуального захисту, адже від цього залежить не лише ваше життя, але й тих людей, хто з вами поруч!» - підкреслив Степанов.

Він нагадує, що «здоров’я - це, в першу чергу, про самосвідомість та відповідальність. Міністерство несе відповідальність за створення заходів превенції та реалізацію лікування, інші органи виконавчої влади - за контроль за дотриманням карантинних заходів, місцева влада - за створення умов для дотримання карантину». «Але все це не працюватиме, якщо ви не візьмете на себе відповідальність за власне життя і продовжите легковажне ставлення до себе та близьких», - підсумував Степанов.

Кожні 40 хвилин і по 14 годин на добу: Хлопці з Вінниці друкують захисні щитки для медиків

середа, 15 липень 2020, 7:50

З початком карантину розібрали принтери по домівках. Витратили увесь пластик, який був у запасах лабораторії. Хлопці з Вінниці роблять на 3D-принтері основи для захисних екранів. Хлопці вдома друкували щитки по 14 годин на добу, повідомляють Патріоти У...

"Хотів прославити свій інститут”: Курсант із Житомира побив національний рекорд (відео)

середа, 15 липень 2020, 7:30

Навіть тренер не очікував такого результату від підопічного. Рекорд цього курсанта набрав у мережі вже 70 000 лайків. Дмитро Косатий за 3,5 години зробив 1001 підйом з переворотом, передають Патріоти України з посиланням на #ШоТам. “Своїм рекордом я хо...