«Тренд підвищення рівня захворюваності останніх кількох днів має просте пояснення - наше суспільство досить легковажно поставилося до рекомендацій МОЗ, а пом'якшення карантинних заходів сприйняло, як повне їх скасування», - зазначив Степанов.
За його словами, влада обрала стратегію адаптивного карантину задля поступового виходу з коронавірусної кризи. «Проте карантин досі діє. Важливо не плутати поняття пом'якшення і скасування, адже загроза COVID-19 така ж велика, як і раніше», - зауважив міністр.
«Ми бачимо сумну статистику збільшення випадків захворювання й в інших країнах. Рівень передачі вірусу в Німеччині за останні дні знову перевищує критичне значення. У Китаї, звідки й почалась епідемія, готуються до нового спалаху. Ще однією країною, влада якої оголосила про початок другої хвилі, стала Південна Корея. Бразилія та Індія також ставлять нові антирекорди», - написав Степанов.
В Україні ж, наголосив він, останні тижні спостерігалась позитивна динаміка захворюваності: але останні дані та легковажне ставлення до власної безпеки громадян - тривожні. «Я розумію, як всі втомилися від карантину, хочеться якомога швидше повернутися до повноцінного життя, але у нас немає вибору. Війну з вірусом поки не виграно. Та лише своєю поведінкою і дотриманням правил безпеки ми можемо мінімізувати активність його розповсюдження», - наголосив глава МОЗ.
«Я звертаюся до кожного громадянина України й наполегливо прошу дотримуватися всіх протиепідемічних правил. Користуйтеся масками, антисептиками та дотримуйтесь соціальної дистанції! Не нехтуйте правилами та засобами індивідуального захисту, адже від цього залежить не лише ваше життя, але й тих людей, хто з вами поруч!» - підкреслив Степанов.
Він нагадує, що «здоров’я - це, в першу чергу, про самосвідомість та відповідальність. Міністерство несе відповідальність за створення заходів превенції та реалізацію лікування, інші органи виконавчої влади - за контроль за дотриманням карантинних заходів, місцева влада - за створення умов для дотримання карантину». «Але все це не працюватиме, якщо ви не візьмете на себе відповідальність за власне життя і продовжите легковажне ставлення до себе та близьких», - підсумував Степанов.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...