Проколюють шкіру й вприснують отруту: В озерах Києва виявили "водяних скорпіонів"

Наприкінці червня, в озері Редькине, що в Оболонському районі Києва, виявили "водяного скорпіона". Тоді повідомлялося, що укус цієї комахи небезпечний, особливо на значній глибині, зазначають Патріоти України.

Як повідомило видання "Вечірній Київ", фахівці комунального підприємства "Плесо" звернулись до вчених із проханням роз'яснити, наскільки небезпечними є ці рідкісні мешканці наших водойм. Науковці Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України пояснили, що кияни помітили "водяних клопів" (щоб подивитися фото, доскрольте до кінця сторінки).

"Клопи, або "водяні скорпіони", є представниками родини Nepidae ряду напівтвердокрилих. В Україні живуть два різновиди цієї комахи: Nepa cinerea L. та Ranatra linearis L. Вони не є новими чи завезеними в Україну і вважаються аборигенними. Тобто такими, що мешкають тут протягом всього періоду нової та новітньої історії. Вони звичайні мешканці ставків, мілких озер та постійних калюж", – зазначили в науковій установі.

Назву "водяні скорпіони" комахи отримали через наявність на кінці черевця довгої дихальної трубки, через яку вони отримують кисень. Вона нагадує черевце скорпіона. Зовнішній вигляд, а саме клешнеподібні передні кінцівки, якими хижі "водяні клопи" захоплюють і утримують свою здобич – дрібних мальків, рачків, пуголовок та комах –також послугував тому, що цей вид комах називають скорпіонами.

Якщо намагатися спіймати "скорпіона", то він буде захищатися. Вони можуть проколоти шкіру людини й вприснути слину, втім вона не отруйна. А от укус "водяних клопів" досить болючий і схожий на бджолиний.

Попри певну небезпеку, зоологи резюмували, що ці комахи не становлять серйозної загрози для людей. До того ж вони ніколи не нападають першими й не переносять жодних збудників хвороб.

Хтось отримав менше за обіцяне, а хтось не отримав нічого: Що дала березнева індексація пенсій в Україні

четвер, 3 квітень 2025, 7:44

Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації в Україні: Ось кого це стосується

четвер, 3 квітень 2025, 6:22

Порядок бронювання військовозобов’язаних від мобілізації знову змінили. Зміни стосуються як окремих галузей, так і в цілому процедури бронювання, передають Патріоти України з посиланням постанову від 28 березня 2025 р. № 360. Згідно з постановою, у за...