Рекорд України: В Івано-Франківську одночасно грали на 146 трембітах (відео)

Учасників рекорду зібрали через інтернет та влаштували для них спеціальні курси.

В Івано-Франківську встановили рекорд України з одночасної гри на трембітах. На території палацу Потоцьких разом заграли 146 трембіт, повідомляють Патріоти України.

"Всіх було разом 146 трембіт і карпатських рогів. Рекорд України встановлено", - зазначила реєстратор національного рекорду Тетяна Розвадовська. Ініціатором цього рекорду виступив музикант рок-гурту "Корали" Мишко Адамчак.

"Ми з гуртом майже 15 років використовуємо трембіту як музичний інструмент. З нами трембіту побачили країни Європи і Японія. Ідея встановити рекорд з трембітання прийшла сама собою. Ми часто використовуємо на сцені 1-2, інколи 5 трембіт, але я собі подумав, а чому не зібрати велику кількість трембіт і зробити з ними гучне дійство, аби показати, які в нас є українські традиції в Карпатах і приурочити все до Різдвяних свят. Основну мелодію заграють корінні гуцули, а їм допомагають всі охочі", - розповів Адамчак.

Він зауважив, що учасників рекорду зібрали через інтернет. А щоб підготувати їх, група організувала спеціальні курси. "Люди вчились тримати цей інструмент, видобувати звук з інструменту. В усіх вийшло, жодна людина не пішла, не навчившись грати на цьому інструменті. Трембіти ми зібрали з усієї України: Карпати, Львів, Київ, Рівне, Дніпро. Ми не ставили собі за мету привезти найдовшу трембіту, а є інформація, що вона може сягати і 7 метрів, у нас грають на трембітах 3-3,5 м", - стверджує музикант.

"Без трембіти в гуцулів немає коляди ; Йдуть до церкви спочатку, а потім колядують священнику. Тоді й на трембіті грають. А колядують - не менше години. Потім йдуть по різних хатах. Аби добре грати, треба мати добрі легені. Тримає ще ремінь-черес, його треба тугіше затягнути", - розповів один із учасників заходу Микола Павук з Делятина.

Він додав, що трембіта має "плакати", а такий інструмент не кожен майстер може зробити. "Аби була добра трембіта її треба робити з громовиці, дерева, в яке вдарив грім. Ідеально - зі смереки. Найкраща довжина для трембіти - 3 метри і 15 сантиметрів. Секрети я маю. Батько мені встиг передати в останні хвилини перед смертю", - зазначив майстер Василь Грималюк і додав, що секрет виготовлення інструмента на Гуцульщині майстер може сказати в житті лише один раз, коли вже відчуває, що не зможе більше працювати.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...