Сенсаційна знахідка французьких археологів з печери Ваді-ель-Джарф: Вчені розшифрували 4500-річний папірус, розкривши таємницю будівництва найбільшої піраміди Єгипту

Однією з найбільших таємниць світу є будівництво єгипетських пірамід, зокрема Великої піраміди у місті Гіза, відомої як Піраміда Хеопса. Вона була збудована упродовж правління фараона Хуфу між 2509 і 2483 роками до нашої ери. Але як це вдалося зробити без інноваційних технологій — невідомо. Цю загадку частково вдалося розкрити лише завдяки розшифрованому тексту, що містився на прадавньому папірусі віком понад 4500 років.

Детальніше про стародавній єгипетський сувій та інформацію, яку він зберігав тисячі років, розповіло видання History.com.

Знахідка, що відкрила таємниці минулого — що відомо про прадавній папірус

Ще 2013 року команда французьких і єгипетських археологів, які проводили розкопки у печері в стародавньому порту Червоного моря Ваді-ель-Джарф, виявили унікальний артефакт — сотні фрагментів папірусу з написами, які були найстарішими з усіх знайдених у Єгипті.

Майже 800 фрагментів різного розміру передали до Міністерства старожитностей Єгипту. Деякі з фрагментів можна було побачити в Єгипетському музеї в Каїрі в рамках спеціальної виставки.

Яку інформацію зберігали прадавні фрагменти папірусу

Серед тих фрагментів, які були відкриті для загального огляду, містилася інформація про бухгалтерські звіти, стародавні фінансові баланси про кошти, які перераховували з різних єгипетських провінцій, виплати за їжу та зарплату.

"Документи свідчать про високоефективну адміністративну систему правління Хуфу", — заявили в міністерстві старожитностей Єгипту.

Також знайдені стародавні тексти містили бортовий журнал за 27-й рік правління фараона Хуфу, який описував будівництво Великої піраміди Гізи. Автором цих текстів був інспектор середньої ланки на ім’я Мерер, який протягом кількох місяців детально описував будівництво піраміди, що наближалося до завершення, і роботи у вапнякових кар’єрах в Турі на протилежному березі річки Ніл.

У щоденнику згадана первісна назва Великої піраміди — Ахет-Хуфу, що означає "Горизонт Хуфу".

Інспектор, який очолював команду моряків, також зазначив, що візир Анххаф, зведений брат Хуфу і "начальник усіх справ царя", спостерігав за величезним будівельним проєктом.

Відомо, що піраміди будувалися з гранітних блоків усередині та вапнякових блоків зовні. Команда Мерера перевозила приблизно дві сотні блоків на місяць, а під час розливів Нілу їхня продуктивність могла досягати тисячі блоків.

Піраміда Хеопса у Гізі. Фото: wallhere.com

Варто зауважити, що на будівництво найбільшої з єгипетських пірамід знадобилося приблизно 23 роки, і вона, маючи висоту 139 м, залишалася найвищою спорудою у світі впродовж майже 4000 років. Середня вага 2,3 мільйона блоків, необхідних для його будівництва, становила сім тонн.

"У нього спробуйте від***ктати": Притула "наїхав" на бійця 3-ї штурмової, який його розкритикував

субота, 13 квітень 2024, 14:14

Відомий український волонтер та громадський діяч Сергій Притула втрапив у скандал через образливий коментар у бік військового. Так, у дописі на своїй Facebook-сторінці Притула грубо відповів на коментар військового Третьої окремої штурмової бригади Вал...

Стало зле під час ювілейного концерту: Відомого російського клоуна-путініста терміново прооперували

субота, 13 квітень 2024, 13:59

Російський клоун Юрій Куклачов, який публічно підтримує агресію РФ та знищення всього українського, потрапив у лікарню. У нього стався інфаркт, інформують Патріоти України. Як пишуть росЗМІ, стан 75-річного Куклачова "стабільно тяжкий". Йому зробили оп...