Сезон застуд: Лікар назвав десять правил, як уберегтися від хвороби

Для того, щоб не захворіти в "сезон застуд", потрібно уникати людних місць, намагатися перебувати на свіжому повітрі і стежити за тим, щоб у приміщеннях воно було чистим, прохолодним і вологим.

Про це написав відомий український лікар Євген Комаровський на своїй сторінці в Instagram, передають Патріоти України.

Він дав 10 важливих порад для цього періоду:

  • Потрібно уникати людних місць.
  • Перебувати на свіжому повітрі, адже там концентрація вірусів "у тисячі разів" менша, ніж у будь-якому приміщенні.
  • Тримати дистанцію з хворими. Чим ближче до людини – тим більше шансів заразитися.
  • Потрібно відходити подалі від людей з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс).
  • Руки хворого – джерело інфекції. Варто уникати рукостискань, використовувати рукавички в громадських місцях. Особлива увага – дверним ручкам (всюди) і поручням в міському транспорті.
  • Шанси підхопити вірус особливо великі там, де багато дітей, і там, де багато хворих, – особлива обережність при відвідуванні дитячих поліклінік.
  • Вірусні частинки годинами і добами зберігають активність у пилючному, сухому, теплому і нерухомому повітрі та майже миттєво гинуть у чистому, прохолодному, вологому і тому, яке рухається. Потрібно не перегрівати його, зволожувати і провітрювати.
  • Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура +16...+22 градуси, відносна вологість – 40-70%. Варто дотримуватися цих критеріїв.
  • Потрібно мити руки. Немає можливості – використовувати вологі гігієнічні та дезінфекційні серветки.
  • Зволожувати слизові оболонки дихальних шляхів, застосовувати для введення в носові ходи краплі або аерозолі на основі сольових розчинів, а також полоскати рот звичайною водою.

Не треба плутати з повісткою: За новим законом ТЦК вручатиме ще один документ

понеділок, 22 квітень 2024, 7:48

В Україні Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки зможуть вручати громадянам не лише повістки, а й вимоги. Цей документ фактично є "попередженням", після якого ТЦК може звернутися до суду для обмеження ухилянта у праві керування тра...

Справжнє диво: У Львові медики виходили дитину, яка народилася на 26-му тижні з вагою 600 грамі

понеділок, 22 квітень 2024, 7:37

У Львові медики врятували дитину, яка народилася з вагою 600 грамів. Після 119-ти днів перебування у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі дівчинку Владиславу-Марію виписали з лікарні. Дитина народилася передчасно - на 26-му тижні вагі...