Мумія була знайдена у Фівах, з XIX століття зберігалася в Національному музеї у Варшаві та була ретельно досліджена тільки зараз, повідомляють Патріоти України. Спочатку археологи думали, що сканують мумію давньоєгипетського священика на ім’я Хор-Джегути. Потім, у животі тіла, зображення виявили, що здавалося кістками крихітної стопи. Повне сканування підтвердило це: стопа належала крихітному плоду, який ще був у лоні своєї померлої та муміфікованої матері.
Це не тільки вперше знайдена навмисно муміфікована вагітна жінка, це представляє захоплюючу таємницю. Ким була ця жінка? І чому її муміфікували із її плодом? Відкриття є настільки своєрідним, що вчені назвали мумію Таємничою леді Національного музею у Варшаві.
Несподіване відкриття зробили експерти польської академії наук, працюючи в рамках проекту зі сканування всіх давньоєгипетських мумій у місцевих музеях. З'ясувалося, що мумія 20-річної жінки, яка зберігалася з 1917 року в Національному музеї у Варшаві, була забальзамована з плодом всередині. Як повідомляють Патріоти України про це інформував телеканал «Наука», дослідження опубліковано в Journal of Archaeological Science, коротко про нього розповідало видання Science Alert.
Це перший випадок у світі, коли було зроблено подібне відкриття. Мумія з варшавського музею була знайдена в 1800-х рр. у Королівських гробницях у Фівах. Вона належить молодій жінці, яка померла у 20 років понад 2000 років тому, коли Клеопатра була царицею, а Фіви — вельми жвавим мегаполісом.
Тіло молодої жінки було загорнуте в дорогу тканину і поховане з амулетами, які зображують чотирьох синів бога Гора. Це і місце її поховання дало вченим привід припустити, що вона належала до місцевої еліти. Раніше вважалося, що мумія належить чоловікові, священику на імʼя Хор-Дехуті, проте ретельне дослідження це спростувало.
При скануванні з'ясувалося, що померла жінка була вагітною. Термін становив від 26 до 30 тижнів. Це відкриття викликає кілька запитань, пов'язаних зі статусом ненародженої дитини в Стародавньому Єгипті. Автор дослідження, доктор Войцех Ейсмонд передбачає, що плід не витягли перед бальзамуванням, тому що він не встиг народитися й отримати ім'я, необхідне для подорожі в загробне життя, а зі смертю його матері це стало неможливо, тому бальзамувальники залишили все, як було.
При цьому інші внутрішні органи жінки були видалені і забальзамовані окремо, відповідно до звичаїв того часу.
Це відкриття також проливає світло на невивчений аспект стародавнього світу: єгипетські похоронні звичаї і тлумачення вагітності в контексті давньоєгипетської релігії.
"Для єгиптологів це приголомшливе відкриття, тому що ми мало знаємо про те, який статус мали вагітні жінки і як розглядався статус ненародженої дитини в Стародавньому Єгипті", — зазначає доктор Ейсмонд.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...