В Україні законопроєкт, який передбачав штрафи за неправильно встановлені кондиціонери, було відхилено. Наразі жодних штрафів за кондиціонери в Україні немає, і відповідні правила не було впроваджено на законодавчому рівні, передають Патріоти України.
OBOZ.UA з'ясував, чи існують в Україні штрафи за кондиціонери та скільки мали б платити порушники. У Верховній Раді України розглядався законопроєкт №4619, який передбачав введення штрафів за неправильно встановлені кондиціонери, зокрема, за конденсат, що капає на фасад будівель, асфальт або на перехожих.
Однак Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді відхилити цей законопроєкт. Він зазначив, що впровадження правил з питань благоустрою у населених пунктах віднесено до повноважень місцевих рад, які можуть самостійно встановлювати правила відведення конденсату.
Також члени підкомітету вважають, що питання, порушені в проєкті, вже врегульовано чинним законодавством. Законопроєкт пропонував визначити, що спеціально пристосованими місцями для виведення конденсату кондиціонерів є:
За порушення цих правил передбачалися штрафи. Вони були такими:
Законопроєкт пропонував ввести ці норми в дію з 1 червня 2021 року, щоб надати достатньо часу власникам кондиціонерів для облаштування спеціально пристосованих місць для виведення конденсату. На цей момент жодних штрафів за неправильно встановлені кондиціонери в Україні немає. Законопроєкт, що передбачав ці штрафи, було рекомендовано відхилити, й відповідні правила не було впроваджено на законодавчому рівні.
В Україні вже давно триває дискусія щодо необхідності врегулювання правил встановлення кондиціонерів. Інженери зазначають, що безладно встановлені кондиціонери не тільки неестетичні, але й можуть бути небезпечними через ризик падіння. У багатьох країнах, таких як Данія, будь-яку зміну фасаду будівлі має схвалити влада, що сприяє підтримці естетичного вигляду та безпеки міських будівель.
Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...
Археологи виявили в Кореї залишки кількох туалетів зі змивом у 1300-річному палацовому комплексі. Але серед них був один особливий: спадкоємний принц отримав спеціальний туалет, який зливався прямо в довколишню річку. Як пише Live Science, існування па...