"Штрафи за все, і лякають, що відправлять додому": Українка розповіла про умови роботи в Польщі

Українка, яка влаштувалася на роботу у Польщі на збиранні врожаю, поскаржилася на умови роботи. Її щоденний заробіток становить 1180 грн. Про це йдеться у групі українців, які працюють у Польщі, у Facebook, передають Патріоти України.

"Людей сотні, норми, магазину немає. Штрафи за все. Лякають, що поїдемо додому. Там не було автобусної зупинки. Обіцяли по 6 злотих за луб'янку, платили по 4,5 злотих. Але було лише 10 осіб і давали овочі та фрукти", – розповідає українка.

За її словами, українцям неподалік Любліна платять близько 13 злотих на годину. Таким чином, за восьмигодинний робочий день можна заробити 104 злотих, або близько 944 грн. Більшість українців працюють по 10 годин, а за день заробляють 1180 грн.

"Ми трохи були в шоці з сестрою. Наші жінки кажуть, що це добре. Загалом не сподобалося працювати на полі. Дощ, заробітку немає, норми скрізь, спека", – поскаржилася українка.

Як знайти роботу і не стати жертвою обману

Марія Кузенко, керівниця відділу легалізації Міграційної платформи EWL, розповідає: переважно жертвами шахраїв стають українці, які вперше приїжджають на роботу до Польщі та не знають правил легалізації та працевлаштування. Серед поширених схем:

  • робота без оформлення. Якщо факт нелегального працевлаштування з'ясується, це може стати причиною для депортації.
  • обіцянки "особливих" умов. Українцям пропонують хороші умови проживання та зарплату. Однак опісля дають зарплату нижчу, а роботу важчу, сподіваючись, що працівник погодиться і на таке.
  • фальшиві оголошення. "Роботодавець" в інтернеті просить заповнити анкети, надати документи, а потім використовує їх для того, щоб заволодіти рахунком співробітника.

Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, розповідає OBOZREVATEL: у Польщі великі підприємства не беруть людей безпосередньо, вони шукають працівників через агенції праці. І це єдиний можливий легальний спосіб знайти роботу, якщо йдеться про велике підприємство.

"Люди будуть сприймати тебе як заробітчанина": Беленюк пояснив, чому Ковтун зробив помилку, вирішивши змінити громадянство

середа, 22 січень 2025, 12:45

Олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби та народний депутат України Жан Беленюк прокоментував рішення срібного призера Ігор-2024 у спортивній гімнастиці Іллі Ковтуна змінити громадянство. На думку Беленюка, 21-річний Ковтун зробив помилку, відм...

Що робити, якщо примусово утримують у ТЦК - пояснення юристів

середа, 22 січень 2025, 12:30

В Україні в деяких випадках працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки здійснюють примусове затримання чоловіків та доставлення їх для призову на військову службу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН. Юрис...