Швейцарія перепише правила для українців - уже скоро умови для біженців зміняться

У Швейцарії активно візьмуться за працевлаштування українських біженців. Станом на середину листопада-2023 у цій країні в статусі тимчасового захисту S перебуває близько 66 тис. українців, а працює з них лише кожен п'ятий. Тому процес влаштування на роботу для них значно спростять передають Патріоти України.

Зараз під час працевлаштування українці мають отримувати окремий дозвіл на роботу – влада кантонів ретельно перевіряє, чи правильно в трудовому договорі вказано оклад і чи немає "зарплатного демпінгу". Однак невдовзі цю процедуру скасують, повідомляє профільне видання UAmedia.eu.

Вже нині здебільшого після перевірок дозвіл на роботу все ж таки видається. У кантоні Цюріх, наприклад, це відбувається у 90% випадків. Саме тому, за даними місцевих ЗМІ, у Швейцарії визнали додаткову бюрократію не необхідною.

"Українці від цього тільки виграють, тому що саме необхідність ходити інстанціями і відштовхує багатьох від пошуку роботи. Крім того, у такій ситуації роботодавці стануть загалом привабливішими за біженців, та й у влади буде менше роботи", – пояснила депутатка федерального парламенту від партії GLP Коріна Гредіг.

За її словами, їй та іншим ініціаторам змін уже вдалося переконати Федеральний уряд. Тепер очікується, що міністри офіційно ухвалять відповідне рішення протягом наступних кількох тижнів.

У такому разі кожен українець, прийнятий на роботу, матиме лише повідомляти владі про своє працевлаштування, а не просити дозволу на це. Прихильники ініціативи запевняють: такий крок повністю відповідає і новому курсу уряду Швейцарії у сфері соціально-трудової інтеграції біженців.

Так, раніше Швейцарія продовжила тимчасовий захист українських біженців (статус S) на своїй території до 4 березня 2025 року. При цьому країна внесла зміни до програми підтримки українців – і вони стосуються саме працевлаштування.

Федеральна влада поставила за 2024 рік мету подвоїти частку працевлаштованих українських біженців. Тобто довести показник із нинішніх 20% до 40%.

Глобально мета полягає в тому, щоб біженці меншою мірою завантажували систему соціального забезпечення. Однак при цьому потрібно врахувати схильність роботодавців наймати біженців на зарплати нижче за середні та схильність біженців погоджуватися на такі умови праці. Втім, як зазначають фахівці, останнім часом така тенденція йде на спад, оскільки українці стали краще ознайомлені з умовами праці Швейцарії.

Прикривав відхід побратимів: У Вовчанську загинув полковник ГУР, який брав участь в обороні Києва

середа, 22 січень 2025, 14:34

На війні загинув 68-річний командир штурмової групи полковник Костянтин Жук на псевдо "Нельсон", який у 2022 році брав участь в обороні Києва, управлінні обороною острова Зміїний та звільненні Миколаївщини. Він загинув у Вовчанську, прикриваючи відхід ...

"Шукала слова весь вечір і всю ніч": Помічницю Залужного обурив суд над топовими офіцерами ЗСУ

середа, 22 січень 2025, 14:26

Людмила Долгоновська, помічниця посла України у Великій Британії Валерія Залужного, вступилась за українських офіцерів, над якими зараз влаштували суд. Свої слова обурення вона написала у Facebook, передають Патріоти України. Мова йде про екскомбрига 1...