Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник показав фото своїх лосів. На кадрах - мама-лосиха та її майже доросле лосеня, розповіли.
"Навіть чималі олені на фоні своїх найближчих родичів виглядають скромно. Ось величні й статечні. Такі вони - наші лосі", - ділиться радісними враженнями заповідник.
Нагадаємо, лось звичайний, або лось європейський (Alces alces) — вид роду лось (Alces) родини оленевих (Cervidae), представлений у фауні України і суміжних країн. Занесено до Червоної книги України з кінця 2017 року.
Довжина тіла самця лося - до трьох метрів, висота в загривку до 2,3 м, довжина хвоста 12-13 см; маса 360-600 кг, самки дрібніші за самців.
За зовнішнім виглядом лось помітно відрізняється від інших оленів. Тулуб і шия у нього короткі, загривок високий, у вигляді горба.
Ноги сильно витягнуті, тому, щоб напитися, лось вимушений заходити глибоко у воду або ставати на коліна передніх ніг.
У лосів немає певних періодів харчування і відпочинку. Літня спека і гнус роблять їх нічними тваринами. День заганяє їх на гольці і поляни, де дме вітер, в озера і болота, де можна сховатися по шию у воду, або в густі хвойні молодняки, які дещо захищають від комах.
У великі морози тварини лягають в пухкий сніг так, що над ним стирчать тільки голова і загривок, що скорочує тепловіддачу.
Лосі харчуються деревинно-чагарниковою і трав'янистою рослинністю, а також мохами, лишайниками і грибами.
Початок квітня обдарував Україну весняними заморозками. Це безпосередньо вплинуло на сільськогосподарський сектор України, бо не всі рослини здатні пережити різкі зміни температури. Про це говорить агрометеорологиня та начальниця відділу агрометеоролог...
За 100 м від українського кордону зі Словаччиною прикордонники Чопського загону затримали чоловіка призовного віку, який намагався незаконно перетнути держкордон. Про це повідомила Державна прикордонна служба 9 квітня. Інформацію про ймовірне порушення...