Китайські палеонтологи виявили найменшого з нині відомих динозаврів, повідомляють Патріоти України із посиланням на Nature.
Тварина, яка отримала латинську назву Oculudentavis khaungraae за великі очниці і помітні зуби, зовні нагадувала колібрі, була активна в світлий час доби і, імовірно, харчувалася безхребетними.
Найчастіше останки динозаврів і інших тварин, які знаходять палеонтологи, мають значні розміри. Це не означає, що в доісторичні часи не було дрібної фауни. Але останки невеликих організмів швидше розкладаються, тому у них менше шансів потрапити в умови, де вони зможуть зберігатися не один мільйон років.
Втім, існує досить інертне середовище, здатне зберегти навіть дуже дрібні об'єкти такими, якими вони були за життя. Це скам'яніла смола хвойних дерев - бурштин. Смолу хвойні виділяють при пошкодженнях, вона липка, коли свіжа, і в ній можуть загрузнути комахи, інші безхребетні, а часом і дрібні хребетні.
Одне з найбільших родовищ бурштину розташоване на півночі М'янми. Ці поклади скам'янілої смоли мають вік приблизно 99 мільйонів років. У зразках бірманського бурштину співробітники Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Китайської академії наук на чолі з Цзінмай О'Коннор (Jingmai O'Connor) виявили пернату голову схожої на птицю тварини.
Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні тарифи на імпорт із різних країн, що може суттєво змінити глобальний ринок торгівлі. Зокрема, можуть значно зрости ціни на iPhone, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За оцінками аналітик...
За даними Укргідрометцентру, через переміщення арктичного повітря та активний циклон 6-7 квітня у західних областях, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях очікуються: мокрий сніг та сніг (місцями до 15 см); ожеледиця на дорогах...