Смертельно небезпечний: Вчені визначили, як вітамін B12 впливає на ваш організм

Деякі експерти кажуть, що наявність вітаміну B12 запобігає хронічній втомі, постійній слабкості і запамороченням.

Сьогодні набирають популярність різні види дієт, і люди, часто самостійно, вибирають для свого раціону відповідні їм набори вітамінів. Наприклад, вважається, що вітаміни групи А корисні для шкіри, слизової оболонки органів і зору, група B відповідає за правильну роботу мозку і нервової системи, вітамін C захищає імунну систему і запобігає застуду, D - зміцнює кістки і зуби і т. ін., зазначають Патріоти України.

Один з декількох видів вітамінів, які стоять окремо, - B12. Це біологічно активні речовини, які містять кобальт. Деякі експерти кажуть, що наявність вітаміну B12 запобігає хронічній втомі, постійній слабкості і запамороченням.
Саме тому дієти з наявністю цього вітаміну популярні в наш час, оскільки багато людей відчувають схожі симптоми. Але недавно група вчених з Нідерландів провела дослідження про вплив надмірної кількості вітаміну B12 на організм людини.
Вчені пишуть, що B12 - це важлива поживна речовина, яке захищає нервову систему і клітини крові, але більшість людей отримує достатню кількість цього вітаміну в їжі. У новій роботі вчені виміряли рівень вітаміну В12 у 5571 здорових чоловіків і жінок із середнім віком 54 роки. При цьому, ніхто з учасників дослідження не приймав харчові добавки.
Медики врахували такі чинники, як вік, стать, індекс маси тіла, вживання тютюну і алкоголю, ознаки діабету, ракових і серцево-судинних захворювань, а також стан печінки і нирок. Виявилося, що у людей, в організмі яких виявили на чверть більше вітаміну В12 ризики передчасної смертності були в два рази вище. Вчені поки тільки намагаються з'ясувати причини такого результату.
«Висока кількість вітаміну В12 часто приймається без медичних показань. Надмірний рівень B12 може змінити мікробіоту кишечника таким чином, що це може бути шкідливо, - ніхто насправді не знає», - говорить автор дослідження професор медицини в Університеті Гронінгена Стефан Дж. Л. Баккер. Медики підкреслюють, що це дослідження показує тільки кореляцію між кількістю вітаміну B12 і підвищеними ризиками смертності, а не пояснює причинно-наслідковий зв'язок.

Хіти тижня. "Такие молоденькие совсем!": У мережі з'явився єдиний збережений знімок Пугачової з першого весілля

середа, 28 жовтень 2020, 11:00

Артистка вийшла заміж за Миколаса Орбакаса 51 рік тому. З торжества зберігся лише один кадр. У Мережі спливли фото з першого весілля Алли Пугачової. Архівні знімки розмістили на фан-сторінці артистки в "Інстаграм", передають Патріоти України. Кадри з ц...

Коронавірусом в Україні заразилися ще 7,5 тисячі осіб, побито антирекорд по смертності: У МОЗ оприлюднили статистику на 28 жовтня

середа, 28 жовтень 2020, 9:56

Станом на ранок середи, 28 жовтня, в Україні офіційно підтверджено 363 075 випадків коронавірусної інфекції. З них 7474 – виявлені за минулу добу, передають Патріоти України. Від COVID-19 в країні померли вже 6755 осіб (+165 за добу), а 148 642 пацієнт...