Сотні років вважалась неприступною: Аномальні опади в Україні пошкодили унікальну середньовічну фортецю

Поки що Аккерманська фортеця працює в штатному режимі, оскільки пошкодження лише зовнішні - з боку Дністровського лиману.

В зоні проведення першочергових робіт стався обвал кладки. Фото: uateka.

В Одеській області в результаті негоди пошкоджена Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця, яка є історико-архітектурною пам'яткою. Про це у Facebook повідомив керівник комунального підприємства «Фортеця» Олександр Морозов, передають Патріоти України.

«Наслідки потужної зливи позначилися на Аккерманській фортеці. Розрив контрольних маяків і утворення нових тріщин на Вежі №2. Ту, яку рятували в 2016 році, зміцнивши бетонними «подушками», - написав Морозов.

За його словами, в зоні проведення першочергових робіт, стався обвал кладки біля підніжжя північно-західної вежі, біля підніжжя вежі №25 сповз грунт. Керівник КП зазначає, що вже звернувся в Одеську обладміністрацію, і фахівці управління охорони об'єктів культурної спадщини зафіксували аварійні ділянки.

За його словами, потрібно оперативно вжити заходів, щоб профінансувати роботи з порятунку пам'яткиа. Поки що фортеця працює в штатному режимі, оскільки пошкодження лише зовнішні - з боку Дністровського лиману.

В Одеському регіоні 3-4 серпня випала рекордна кількість опадів, були знеструмлені населені пункти, повалені десятки дерев, підтоплені будинки тощо.

Довідка. Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця - один з найпопулярніших туристичних об'єктів півдня України. Точна дата початку будівництва Аккерманській фортеці невідома. Більшість істориків засновниками фортеці вважають генуезців, які прийшли у Причорномор'я в 13 столітті.

За іншими даними, вона споруджена в 15 столітті, будувалася двісті років. Це - одна з найбільших і найпотужніших споруд тодішнього часу на території сучасної України. Будова з каменю вапняку загальною площею понад 9 га стоїть на високому скелястому березі Дністровського лиману. З трьох боків оточено ровом, який колись заповнювався водою, ширина його близько 14 метрів, а початкова глибина - 22 метри. Довжина оборонних стін - близько 2,5 км, висота стін і веж від 5 до 15, а товщина від 1,5 до 5 метрів.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...