Совкові звичаї: У Харкові дівчинку колготками прив'язували до ліжка у реанімації і не пускали до неї батьків

У реанімацію Харківської дитячої інфекційної лікарні потрапила 2-річна дівчинка з двостороннім запаленням легень. Дитина провела на самоті 4 дні, бо до неї не пускали маму. Для того, щоб побачити дитину, мамі довелося звертатися на гарячу лінію МОЗ та до юристів. Жінка не розуміє, чому в Україні діють "совкові" методи, повідомляють Патріоти України із посиланням на її допис у соцмережі.

Мама боролася з бюрократією 4 дні

Дівчинку привезли до лікарні, де підключили її до кисню. Мамі перебувати там заборонили, мовляв, стороннім не можна. Однак Дар'я провела увесь цей час у лікарні. Спершу вона звернулася на гарячу лінію МОЗ, де розповіла, що її не пускають до дитини. Там запевнили – це нормальна практика.

Натомість юристи, до яких мама дитини звернулася опісля, сказали протилежне – заборонити відвідувати дитину в реанімації ніхто не може.

Загалом боротьба матері з бюрократією зайняла 4 дні, які її донька Аліса провела в реанімації сама. Врешті, Дар'ї дозволили побачити дитину. Однак лише на 4 години.

"Вся ця боротьба зайняла 4 доби. 4 доби дитина була без мене. Коли я неї прийшла вона лежала і просто дивилася в одну точку. Не спала. Просто нерухомо лежала", – розповіла мама.

Дівчинку прив'язували до ліжка

Коли мама вийшла з палати, дитина почала кричати, щоб її не прив'язували. Це викликало в мами обурення.

Аліса розповіла, що лікарі прив'язували її до лікарняного ліжка колготами. Медики пояснили це тим, що під час того, як дитині ставили крапельниці, вона не мала б рухатися. Жінка вважає, що заборона бути разом з батьками реанімації є дикістю та психологічним насиллям над дітьми.

Подав заяву на звільнення за угодою сторін: Андрій Білоус залишив посаду директора Київського академічного Молодого театру

середа, 14 травень 2025, 13:29

У середу, 14 травня, Андрій Білоус пішов з посади директора — художнього керівника Київського академічного Молодого театру. Про це повідомили у КМДА, передають Патріоти України. Зазначається, що він подав заяву на звільнення за угодою сторін. Відповідн...

Рішення ВЛК можна оскаржити: Українцям пояснили, як це зробити та які є терміни

середа, 14 травень 2025, 12:29

Кожен військовозобов'язаний громадянин в Україні повинен пройти військово-лікарську комісію, яка здійснює оцінку стану здоров'я та видає рішення про придатність/непридатність до військової служби. Лише висновок ВЛК про придатність дозволяє мобілізувати...