Справа не тільки у генах: Як не захворіти на рак головного мозку

Понад 40 відсотків випадків захворювання раком - наслідок не зовсім правильного способу життя.
Хвороба актриси налякала багатьох. Фото: соцмережі.

Після того, як у Анастасії Заворотнюк у квітні 2019 року діагностували гліобластому, в мережі піднялася паніка. Страшний діагноз налякав не тільки родичів потерпілої, але і її прихильників. Психолог і блогер Павло Жавнеров пояснив, чому виник такий нездоровий ажіотаж, а лікарі повідомили, як не допустити подібного захворювання самим, передають Патріоти України.

Як сказав Жавнеров, суспільство сприймає Заворотнюк як свою хорошу знайому. Ще вчора вона була здоровою і сяючою, а сьогодні вже у неї можливий страшний діагноз. "Це зачіпає людей, і вони дуже сильно починають переживати, в першу чергу, за своє життя", - пояснив експерт. Він додав, що зараз багато хто чекає, як будуть розвиватися події далі. Фінал цієї історії поки ще невідомий.

Також психолог сказав, що багато хто проектує випадок із Заворотнюк на себе. У людей в голові проноситься страшна думка, що і з ними може трапитися нещастя. Щоб цього не допустити лікарі рекомендують стежити за своїм здоров'ям, фізичним і ментальним.

Понад 40 відсотків випадків захворювання раком - наслідок не зовсім правильного способу життя: люди курять, занадто багато їдять, нехтують спортом. І тільки у 10-15 відсотках випадків причиною важкого недуга стає генетика.

Найефективніший спосіб знизити ймовірність розвитку злоякісних пухлин, за словами лікарів, - кинути курити. На любителів посмолить припадає 30 відсотків всіх випадків раку зі смертельним результатом.

Також рекомендується виключити фастфуд і алкоголь. Спиртне є винуватцем таких видів онкологічних захворювань, як рак ротової порожнини, горла, печінки, товстої кишки і молочної залози. Також сприяє розвитку раку стрес, який сам по собі не викликає злоякісні пухлини, але він може змінити процеси в організмі таким чином, що хворобі буде простіше до вас підібратися. І найголовніше - це регулярні візити до лікаря, які дозволять вчасно помітити різного роду недуги.

Джерело: РБК-Україна

Уряд змінив порядок бронювання від мобілізації в Україні: Ось кого це стосується

четвер, 3 квітень 2025, 6:22

Порядок бронювання військовозобов’язаних від мобілізації знову змінили. Зміни стосуються як окремих галузей, так і в цілому процедури бронювання, передають Патріоти України з посиланням постанову від 28 березня 2025 р. № 360. Згідно з постановою, у за...

Оце так! В автоінспекціях України стався витік сотень тисяч особистих документів

четвер, 3 квітень 2025, 6:00

В українських автоінспекціях через неякісну кібербезпеку стався витік сотень тисяч особистих документів за останні 4 роки. В доступ потрапили особисті документи, які охоплюють широку географічну та демографічну область України. Про це пише видання Kyiv...