Німецькі науковці здійснили прорив у вирощуванні органів в лабораторії. У мозку, який вони виростили в пробірці, з'явилися очі, які здатні бачити, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.
Для того, щоб краще розуміти роботу мозку, науковці створюють у своїх лабораторіях його зменшені версії – органели. Для цього у дорослих донорів беруть клітини шкіри, які перетворюють у стовбурові клітини та поміщають в культуру, яка імітує середовище розвитку мозку.
У підсумку формується орган розміром з горошину – повноцінна тривимірна модель мозку, яку можна використовувати для досліджень.
Вчені з Університетської лікарні Дюссельдорфа пішли ще далі – вони зуміли виростити органели мозку разом з очними келихами, в яких зоровий нерв з'єднується з сітківкою ока.
Цікаво, що ці очні келихи розвинулися симетрично й саме в передній частині мінімозку. Але значно важливіше те, що ці очні келихи виявили функціональними. Вони мають різні типи клітин сітківки, які реагують на світло і посилають відповідні сигнали в мозок. В очних келихах сформувались кришталики й тканини рогівки.
Технологія ще потребує доопрацювання для того, аби органели могли зберігатися довше. Але це може викликати обурення в комісії з етики. Адже навіть такий мозок може розвинути в собі зачатки самосвідомості, й ключовим елементом цього може стати саме зір.
У Бразилії на автомагістралі BR-101 сталась моторошна ДТП. Автоцистерна, яка перевозила етанол, перекинулась на дорозі та одразу ж загорілася. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на бразильські ЗМІ. Аварія сталася близько 13:37 у неділю (...
У Кривому Розі в понеділок, 7 квітня, попрощались із парою Данилом Нікітським та Аліною Куценко, які загинули внаслідок російського удару 4 квітня. Їм було по 15 років. Про це повідомляє Суспільне, передають Патріоти України. Виконувачка обов’язків дир...