Німецькі науковці здійснили прорив у вирощуванні органів в лабораторії. У мозку, який вони виростили в пробірці, з'явилися очі, які здатні бачити, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.
Для того, щоб краще розуміти роботу мозку, науковці створюють у своїх лабораторіях його зменшені версії – органели. Для цього у дорослих донорів беруть клітини шкіри, які перетворюють у стовбурові клітини та поміщають в культуру, яка імітує середовище розвитку мозку.
У підсумку формується орган розміром з горошину – повноцінна тривимірна модель мозку, яку можна використовувати для досліджень.
Вчені з Університетської лікарні Дюссельдорфа пішли ще далі – вони зуміли виростити органели мозку разом з очними келихами, в яких зоровий нерв з'єднується з сітківкою ока.
Цікаво, що ці очні келихи розвинулися симетрично й саме в передній частині мінімозку. Але значно важливіше те, що ці очні келихи виявили функціональними. Вони мають різні типи клітин сітківки, які реагують на світло і посилають відповідні сигнали в мозок. В очних келихах сформувались кришталики й тканини рогівки.
Технологія ще потребує доопрацювання для того, аби органели могли зберігатися довше. Але це може викликати обурення в комісії з етики. Адже навіть такий мозок може розвинути в собі зачатки самосвідомості, й ключовим елементом цього може стати саме зір.
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...