Більшість українців (91%) не планує переїжджати до Європейського Союзу у найближчі роки. Для вступу в ЄС, на думку 57% громадян, Україні необхідні подальші реформи. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке було проведене 24−29 вересня. Незважаючи на труднощі, викликані війною, лише 7% українців планують змінити країну проживання, а ще 2% не змогли визначитись із відповіддю, передають Патріоти України.
Більшість українців (91%) категорично заявили про відсутність планів на переїзд до країн ЄС. Серед тих, хто все ж розглядає таку можливість, переважає молодь: 15% опитаних у віковій категорії до 30 років висловили бажання жити в одній з країн Євросоюзу. Це свідчить про те, що більш старше покоління українців, навіть в умовах складної економічної ситуації, пов’язаної з війною, надає перевагу залишатися на Батьківщині.
Зокрема, 55% респондентів повідомили, що мають родичів або близьких, які змушені були покинути Україну через військову агресію Росії. Найбільше таких серед мешканців Сходу (70%) та Півдня (близько 57%), а також серед жителів обласних центрів. Це відображає тенденцію до тимчасової міграції, проте переважна більшість виїжджає з метою безпеки, а не з остаточними планами покинути країну назавжди.
Важливою частиною опитування стало питання реформ, що є ключовими для подальшого розвитку України та наближення до стандартів ЄС. Боротьба з корупцією очолює перелік необхідних змін – 74% українців вважають цю сферу головним напрямом для реформування. Боротьба з корупцією залишається одним із найбільших викликів для України на шляху до євроінтеграції, адже корупція вважається серйозною перешкодою для подальшого розвитку державних інститутів та залучення іноземних інвестицій.
Окрім цього, значна кількість респондентів підтримують необхідність реформування національної безпеки та оборони (36%), а також судової системи і прокуратури (36%). Такі зміни громадяни вважають важливими для побудови стабільного та ефективного правосуддя і для посилення захисту країни в умовах триваючої війни.
Щодо майбутнього України в ЄС, лише 20% опитаних вважають, що країна вже готова до вступу, тоді як 57% переконані, що для досягнення повноцінної інтеграції необхідно провести ще більше реформ. Окрім боротьби з корупцією, важливим завданням залишається вдосконалення судової системи, посилення обороноздатності та створення ефективного і прозорого механізму державного управління. При цьому 22% українців впевнені, що країна взагалі не готова до вступу в ЄС на даний момент.
Помітно, що за останній рік кількість громадян, які визнають потребу в додаткових реформах, зросла на 14%, що свідчить про зростаючу усвідомленість щодо складнощів і вимог євроінтеграції. Найбільшу підтримку необхідності подальших змін висловлюють жителі Києва та Західної України, які вважають євроінтеграцію одним з найважливіших стратегічних напрямків країни.
Державна податкова служба (ДПС) активно проводить контрольні закупівлі товарів, що реалізуються через інтернет, і штрафує тих продавців, які не видають касові чеки. Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики ...
Завтра, 12 грудня, з України піде циклон. Замість нього прийде похолодання, пік якого наступить 13-14 грудня, передають Патріоти України з посиланням на прогноз синоптика Наталки Діденко. "Циклон, що сьогодні поливає дощем та посипає снігом, завтра, 1...