На думку вчених, наслідки підриву дамби Каховської ГЕС, який 6 червня вчинили російські окупанти, торкнуться навіть Середземного моря. Про це "Суспільному" розповів старший науковий співробітник кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрно-економічного університету Євген Коржов, передають Патріоти України.
"Наслідки настільки великі, що торкнулись не лише території зони ураження від Запоріжжя до Дніпро-Бузького лиману, а й відповідають певним негативним характеристикам навіть у Чорному морі й доходять вже до Середземного моря", - наголошує він.
Вчений акцентує, що Каховського водосховища більше не існує, та відновити його у тому масштабі, в якому воно існувало, вже неможливо.
Наразі поверхня цього колишнього водного об’єкту являє собою зцементований органічний мул, а у глибших прошарках - "законсервовані" відмерлі частини тварин, рослин, які не розкладені. "Після кожного дощику вони будуть вимиватись і потрапляти до водної течі Дніпра. Заражатимуть її й забруднюватимуть", - каже Коржов.
Крім того, на Херсонщині знищені зрошувальні системи - самі по собі споруди не можуть працювати без води. Як пояснює вчений, джерела живлення цих зрошувальних систем були розраховані на певний рівень води у Каховському водосховищі, але цього рівня вже немає.
За даними Коржова, після теракту рівень у водосховищі - нижче 4 метрів, а повинен бути не менш 16 метрах (запроектовано по Балтійській системі). "Тобто усе зрошення зараз у стані зневоднення, тобто немає води для питних, соціальних потреб", - наполягає Коржов.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...