Треба мати документальне підтвердження: Нюанси щодо зміни місця проживання військовозобов'язаними

В Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії діє воєнний стан, і військовозобов'язаним тепер не так просто змінити своє місце проживання. Вони не можуть поїхати в інше місце без дозволу керівника ТЦК та СП. А якщо у військовозобов'язаного відбуваються зміна адреси житла, то він повинен мати документальне підтвердження, передають Патріоти України.

Нюанси щодо зміни місця проживання військовозобов'язаних українців пояснив доктор юридичних наук з 15-річним досвідом роботи в органах прокуратури Роман Мудрий. У коментарі для OBOZ.UA він назвав етапи отримання дозволу від ТЦК для зміни місця проживання.

"Якщо відбуваються зміни щодо адреси житла, то військовозобов’язаний повинен мати документальне підтвердження. Потім потрібно скласти рапорт на ім’я керівника ТЦК та СП з проханням дозволити зміну місця проживання та подати його разом з доданими документами", – пояснив юрист.

За його словами, потрібно зібрати такі документи:

паспорт,

військовий квиток,

довідку про присвоєння ідентифікаційного номера,

документ, що підтверджує нове місце проживання, або документи, що підтверджують причину зміни місця проживання.

Керівник ТЦК та СП розглядає рапорт упродовж 7 днів і у разі позитивного рішення надає дозвіл на зміну місця реєстрації.

Після отримання такого дозволу наданий, треба знятися з військового обліку у ТЦК та СП за попереднім місцем проживання і протягом 7 днів треба стати на військовий облік у ТЦК та СП вже за новим місцем проживання.

При собі також треба мати документи, які подавали для отримання дозволу на зміну місця проживання.

Юрист також наголосив, що за порушення правил військового обліку встановлено адміністративну відповідальність

"Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку:тягне за собою накладання штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - пояснив Роман Мудрий.

Юрист також застеріг, що поки в Україні триває воєнний стан та проводиться загальна мобілізація, слід очікувати посилення уваги до суворого дотримання військовозобов’язаними та резервістами обов’язків, передбачених законом.

Можна втратити до 1700 гривень: Водіям нагадали про "найдорожчі" місця для паркування

неділя, 23 лютий 2025, 22:12

Правила паркування автомобілів в Україні стали жорсткішими. Тепер водіям, які залишають свої автівки у заборонених місцях, загрожують штрафи до 1700 грн та навіть евакуація машини на штрафмайданчик. Про це повідомляє Motor Media Review, передають Патрі...

Пухнастик розуміється на "технічних прибамбасах": Кіт став зіркою інтернету завдяки своїй допитливості (відео)

неділя, 23 лютий 2025, 21:32

Одне подружжя з Нідерландів зняло відео зі своїм улюбленим котом з кличкою Марлі, поведінка якого потішила користувачів в інтернеті. Ролик з котиком був оприлюднений на порталі ViralHog в Youtube, передають Патріоти України. . Подружжя зізнається, що ...