
Для православних вірян в Україні 6 лютого настає Вселенська м'ясопусна субота - перша поминальна субота 2021 року, передають Патріоти України.
Що таке Вселенська м'ясопусна поминальна субота"М'ясопуст" – слово церковнослов'янськоuj походження, що означає "м'ясо залишаю (відпускаю)". Наступний день, неділя, 7 березня, – Великий м'ясопуст, коли вірянам востаннє перед Великим постом дозволяється їсти м'ясо.
Батьківську суботу напередодні також назвали м'ясопусною, щоб відрізнити її від іншої, Троїцької вселенської батьківської суботи. Щорічно М'ясопусна субота відзначається в передостанню суботу перед Великим постом.
Що потрібно робити в батьківську суботу 6 березня
- У М'ясопусну батьківську суботу в церквах поминають всіх покійних, а особливо тих, хто не отримав церковного відспівування або церковної молитви: померлих раптовою смертю в чужих краях, загиблих на війні, від мору й голоду, зниклих без вести, від холоду, пожежі.
- Увечері в п'ятницю напередодні храми служать велику панахиду – парастас. У суботу вранці – заупокійне богослужіння, під час якого відбувається головне поминання померлих православних, а потім – загальну панахиду.
- На парастас або на заупокійну службу парафіяни подають записки з іменами померлих близьких. Цього дня також до церкви прийнято приносити пісні продукти і вино (кагор) для здійснення літургії.

- У Вселенську м'ясопусну батьківську суботу віряни також за можливості відвідують кладовища, залишаючи на могилах померлих близьких квіти й лампадки. При цьому священнослужителі зазначають, що саме молитва в храмі набагато важливіша для душ покійних: відвідування служби – у першу чергу, поїздка на кладовище – в другу.
- Пом'янути померлих можна і помолившись вдома, якщо немає можливості відвідати храм.
Що не можна робити у Вселенську м'ясопусну батьківську суботу
- Сваритися, лаятися, злитися.
- Вдаватися до веселощів і розваг.
- Виконувати важку роботу по дому. 6 березня краще сходити до церкви, помолитися, згадати про покійних пращурів за сімейним обідом.
В Україні є три проблеми із базовою загальновійськовою підготовкою (БЗВП). Перша — це умови, в яких знаходиться мобілізований. Про це голова благодійного фонду «Повернись живим» Тарас Чмут розповів в інтерв’ю журналістці ТСН Наталії Нагорній, передають...
9 травня 2025 року виходець з українського Миколаєва Віталій Кардашов, який вже 34 роки проживає у Хайфі (Ізраїль), прибув на влаштований консульством РФ мітинг. Акція проходила під егідою "Безсмертного полку", інформують Патріоти України. В руках чоло...