Мікроскопічні об’єкти, які отримали назву геміфусоми, мають розмір лише 200-400 нанометрів - приблизно в 500 разів тонше за людську волосину. Їхня роль, ймовірно, пов’язана з переробкою та транспортуванням відходів і білків усередині клітини, передають Патріоти України.
Виявити геміфусоми вдалося завдяки надточній технології кріоелектронної томографії, яка дозволяє «заморозити час» у клітині.
«Це наче знайти новий сортувальний центр у мегаполісі. Ми могли лише здогадуватися, що щось подібне існує», — зазначає одна з авторів дослідження, доктор Сехам Ібрагім з Університету Вірджинії.
Ці структури можуть допомогти краще зрозуміти процеси клітинного «прибирання», і як їхні збої спричиняють генетичні хвороби, зокрема синдром Германського-Пудлака, що впливає на зір, шкіру та легені.
«Тепер, коли ми знаємо, що геміфусоми існують, можемо почати вивчати, як вони поводяться у здорових клітинах і що відбувається, коли механізм порушується», — каже д-р Ібрагім.
Це відкриття може стати ключем до нових методів лікування складних хвороб, які раніше здавалися нерозв’язними.
Водна криза на тимчасово окупованій частині Донецької області сягнула критичного рівня. Про це Центр протидії дезінформації повідомляє у Фейсбуці, передають Патріоти України. «Водна криза на окупованій Донеччині сягнула критичного рівня — воду подають ...
Укрзалізниця внесла зміни до правил перевезення тварин у поїздах. Нові норми стосуються як малих тварин, так і великих собак, а також службових тварин Сил оборони. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці в Telegram, передають Патріоти України. Великі...