"Це пекло, по 12 годин на ногах": Українці розповіли про роботу в Польщі та обман з оплатою

Українці у Польщі на сезонних вакансіях працюють по 12 годин на добу та з одним вихідним на тиждень. При цьому ті, хто погоджується на неофіційне працевлаштування, часто залишаються без зарплат, а обіцяні умови не завжди надають заробітчанам, передають Патріоти України.

Про це у профільній групі "Робота в Польщі" у Facebook розповіли українці у відповідь на питання щодо умов роботи. "У Польщі потрібно працювати по 12 годин, тоді заробиш, а важко скрізь", – пише українка. Без знання польської мови та спеціальності працювати доведеться на збиранні ягід, на складах та заводах. За місяць можна заробити близько 30-40 тис. грн.

Близько 30 тис. грн. – мінімальна зарплата в Польщі, на яку рідко погоджуються місцеві жителі. Українці погоджуються і на такі умови. "Працювала на складі Zara під Познань, то пекло", – ділиться враженнями українка.

"Я працюю, дуже важко, особливо перші тижні, бо робота дуже швидка і по 12 годин. Люди деякі (українці зі стажем) готові загризти, різні агенції по-різному платять: від 16.50 до 20 злотих на годину, а робота у всіх однакова", – розповідає про роботу у Польщі українка.

Деякі українці погоджуються, зокрема, на неофіційне працевлаштування: миють посуд у закладах громадського харчування, збирають ягоди у місцевих фермерів. При цьому без офіційного працевлаштування роботодавець може будь-якої миті змінити умови. Українці скаржаться: часто платять не так, як обіцяли.

Оце так! Українським волонтерам загрожує штраф до 100 тис. грн - ось у чому причина

вівторок, 21 січень 2025, 6:00

Українським волонтерам загрожує штраф до 100 тисяч гривень за порушення митних правил, зокрема за передачу автомобілів від однієї військової частини іншій без внесення змін до митної декларації. Щоб уникнути штрафів, потрібно правильно заповнювати декл...

В Україні субсидії та комунальні пільги з січня почали рахувати по-новому: Ось що змінилось

вівторок, 21 січень 2025, 0:30

В Україні з січня 2025-го всі субсидії та комунальні пільги надаватимуться за єдиним правилам і тільки тим родинам, чим сукупний дохід не дозволяє самостійно сплачувати за комунальні послуги. Виключення зберегли тільки для учасників бойових дій та осіб...