"Це пекло, по 12 годин на ногах": Українці розповіли про роботу в Польщі та обман з оплатою

Українці у Польщі на сезонних вакансіях працюють по 12 годин на добу та з одним вихідним на тиждень. При цьому ті, хто погоджується на неофіційне працевлаштування, часто залишаються без зарплат, а обіцяні умови не завжди надають заробітчанам, передають Патріоти України.

Про це у профільній групі "Робота в Польщі" у Facebook розповіли українці у відповідь на питання щодо умов роботи. "У Польщі потрібно працювати по 12 годин, тоді заробиш, а важко скрізь", – пише українка. Без знання польської мови та спеціальності працювати доведеться на збиранні ягід, на складах та заводах. За місяць можна заробити близько 30-40 тис. грн.

Близько 30 тис. грн. – мінімальна зарплата в Польщі, на яку рідко погоджуються місцеві жителі. Українці погоджуються і на такі умови. "Працювала на складі Zara під Познань, то пекло", – ділиться враженнями українка.

"Я працюю, дуже важко, особливо перші тижні, бо робота дуже швидка і по 12 годин. Люди деякі (українці зі стажем) готові загризти, різні агенції по-різному платять: від 16.50 до 20 злотих на годину, а робота у всіх однакова", – розповідає про роботу у Польщі українка.

Деякі українці погоджуються, зокрема, на неофіційне працевлаштування: миють посуд у закладах громадського харчування, збирають ягоди у місцевих фермерів. При цьому без офіційного працевлаштування роботодавець може будь-якої миті змінити умови. Українці скаржаться: часто платять не так, як обіцяли.

Є нюанси: Чи можуть отримати відстрочку від мобілізації вчителі приватної школи - пояснення

субота, 12 липень 2025, 18:56

Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...