Це просто прірва: Порівняння підписів українських гетьманів і московських царів справило вражаючий ефект (фотофакти)

Українські гетьмани Іван Мазепа, Богдан Хмельницький та Іван Виговський

У мережі X (Twitter) користувач Олег Володарський опублікували збірку фрагментів різних грамот, де красуються підписи українських гетьманів і московських царів. Користувачі шоковані явною культурною різницею.

"Підписи українських гетьманів і московитських царів. Це приблизно і є причиною приховування московитами більшості їх архівів. Бо то є прямий доказ їх безмежної тупості", - коментує пан Олег.

На фото видно, що підписи українських гетьманів більш розлогі та складніші у відтворенні. Водночас підписи російських монархів повторюють їхні імена в доволі простій формі написання.

Підписи українських гетьманів і московських царів (фото: twitter.com/volodarskijo)

Що думають українці

  • "У "совку" і постсовковій Україні досі усталена догма, що чим вищий начальник, тим примітивніший підпис. Насправді все правильно. Неосвіченість і дикість, загорнута в брехню і пихатість".
  • "Таку круту каліграфію втрачено. Пострадянська освіта не давала такого".
  • "Це перемога, москалі точно програють, бо в їхніх царів були некрасиві підписи".
  • "Не хочу псувати вам "перемогу", але розмір підпису не вказує на розумові здібності. Великі незручні підписи - це просто дешеві понти. Хіба що нерівність ліній імператорських підписів вказує на те, що писали вони самі дуже рідко".
  • "Оце дослівно, "як курка лапою". Таке враження, що крім власного імені, яке вони насилу нашкрябали, більше нічого не вміли писати".
  • "Цей підпис як і великий герб. Хто сказав що кожен раз його писав гетьман, а не писар? Хто сказав що його взагалі писав гетьман?"

Уряд збирається запровадити додаткову виплату жінкам, які народили дитину

понеділок, 19 травень 2025, 13:57

Міністерство соціальної політики розробило проєкт закону. Він має підвищити рівень народжуваності та допомогти батькам поєднувати виховання дітей з навчанням чи роботою. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на проєкт, розміщений для обгово...

Бережіться! Шахраї в Україні почали маскуватись під маркетплейси

понеділок, 19 травень 2025, 12:39

В Україні фіксується стрімке зростання онлайн-шахрайства, зокрема фішингових атак, коли зловмисники під виглядом відомих маркетплейсів виманюють банківські дані та гроші користувачів. Щоб не стати жертвою, важливо перевіряти адресу сайту, користуватись...