Українська снайперка Анастасія Савка з позивним Фенікс розповіла в інтерв'ю NV, як її з подругою намагалися залишити в тилу. В інтерв'ю NV Савка зауважила, що під час навчання на неї "дивилися з насмішкою: ти дівчинка, що ти можеш?", передають Патріоти України.
Вона наголосила, що має хорошу фізичну форму, тренується з чоловіками на рівних, може на рівних нести рюкзак та спорядження і іноді навіть витриваліша за хлопців.
«Увесь час, доки ми вчилися, нас із подругою намагалися залишити в тилу. Досить часто були розмови: „Ви дівчата, вас на передовій будуть намагатися берегти, а це витрати ресурсу бойової групи“. Це справді образливо! Ми боролися за те, щоб потрапити на передову. Наш командир батальйону дуже хотів залишити нас в тилу, але потім поїхав на навчання в Німеччину. Це дало нам шанс потрапити на тренування, де нас відібрали в бойовий підрозділ, бо ми себе показали», — розповіла снайперка.
8 березня Military Media Center повідомив, що станом на січень 2024 року в українській армії служить 45587 військовослужбовиць, що на 2108 осіб більше, ніж у жовтні 2023 року. 13487 з них мають статус учасниць бойових дій.
Виходить так, що і древні римляни до кінця не розібрались у тому, хто були оті завзяті пуни, що ледве не поклали край їхній республіці воєнним генієм Ганнібала і здатністю його сородичів відновлюватись ледве не з попілу. Упродовж понад двох тисяч років...
В Україні з початку повномасштабної війни триває загальна мобілізація, під час якої у ЗСУ призивають військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років. Деякі громадяни не підлягають мобілізації з різних причин, тому частина українців не може бути...