Маркетологи в Україні найчастіше спекулюють на БАДах, називаючи їх засобами "для покращення здоров'я". Але біодобавки не такі корисні, як здається на перший погляд. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" розповів відомий генетик і біогеронтолог, кандидат біологічних наук Олександр Коляда.
"Я б відніс сюди косметологію, яка дуже сильно апелює до науки, хоча реально за порадами до неї не звертається. Це також сапліменти, відомі в Україні як БАДи. І багато різних речей, пов'язаних із схудненням", - перерахував він кошти, на яких найчастіше спекулюють маркетологи.
Генетик нагадав, що ті ж БАДи, наприклад, поділяються на шкідливі, корисні та просто безглузді. "Кожен з них варто обговорювати окремо. Але що головне потрібно брати до уваги? Критично потрібно ставитися до перебільшених обіцянок. Бади не складають основу здорового способу життя.
Він уточнив, що 100 років тому в еру авітамінозів вони могли вирішити певну проблему, а зараз саплементи, якщо не йдеться про вітаміни, повинні займати в житті умовне двадцяте місце.
"Ще одна шкода, яку я бачу в БАДах - певне когнітивне спотворення. Є ось людина, яка погано спить, зловживає алкоголем, але приймає добавку, яка обіцяє продовжити життя. Але це так не працює, і внесок цих поганих і хороших факторів нерівноцінний", – констатував учений.
Біологічно активна добавка (скорочено БАД), або дієтична добавка - це спеціальний харчовий продукт, який споживається в невеликих кількостях додатково до звичного харчового раціону людини. Важливо пам'ятати, що це ліки, а харчовий продукт.
Пенсіонери України, які мають статус ВПО та проживають за кордоном, можуть раптово перестати отримувати пенсії. Про це повідомили в ЮК “МЕРЕЖА ПРАВА”, передають Патріоти України. Однією з основних причин цього є обов’язкова фізична ідентифікація, яку н...
Перерахунок пенсій з 1 червня відбудеться для частини працюючих пенсіонерів. Йдеться про тих, у кого з моменту останнього перерахунку (чи призначення) пройшло щонайменше 24 місяці станом на 1 квітня, передають Патріоти України. Як зазначає пресслужба П...