Цифри вкрай сумні: Україна виявилася найгіршою у світі за народжуваністю - озвучено дані статистики та можливі наслідки

В Україні – найгірший рівень народжуваності у світі. У середньому у 10 жінок – лише 6 дітей, при цьому для заміщення поколінь з урахуванням дитячої смертності на 10 жінок має бути 11 дітей. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.

Аналітики McKinsey Global Institute зібрали дані щодо народжуваності по всьому світу. Блакитна та синя зони – умовна ділянка карти, яка перебуває в "демографічній безпеці". Тут народжуваність на одну жінку – більше двох дітей. Тож пара дорослих залишить після себе пару дітей, відбудеться заміщення поколінь. Найкраща ситуація в Субсахарській Африці (частини африканського континенту на південь від пустелі Сахара: Гвінея, Нігер, Руанда і ще 46 держав), де 10 пар дорослих у середньому залишають після себе 44 дитини. При цьому найбільша народжуваність у найбідніших країнах.

В Україні, де навіть під час повномасштабної війни рівень життя значно кращий, ніж у більшості країн Субсахарсьої Африки (але найнижчий у Європі), найгірша в світі народжуваність. На демографічній мапі McKinsey Global Institute є дві є дві темні бордові плями – Великий Китай (Тайвань, КНР, Гонконг, Макао і Сінгапур) та Україна. Але якщо у Великому Китаю рівень народжуваності – одна дитина на одну родину, то в Україні – і того менше. У середньому під час війни на 10 родин – всього шестеро дітей (дані українських демографів). Якщо вірити мапі аналітиків, це найгірший показник у світі.

Ба більше, якщо аналізувати ситуацію в різних частинах світу, у халепі опинилась не тільки Україна, але й уся Європа. У середньому рівень народжуваності тут становить 1,4 дитини на одну пару (або 14 дітей на 10 пар). Це вдвічі краще, ніж в Україні, однак значно гірше, ніж мало б бути для зупинення депопуляції.

Якщо страшна ситуація в Україні пояснюється насамперед повномасштабною війною (а разом з тим еміграцією, передчасною смертю, відкладеними рішеннями щодо батьківства тощо), то в Європі демографія пояснюється, зокрема, і зміною пріоритетів. Сучасна європейська жінка прагне будувати кар'єру та бачить перед собою багато шляхів для самореалізації. До речі, схожа "погана" ситуація і в США – де на 10 родин народжується 16 дітей. Для простого заміщення поколінь, з урахуванням передчасної смерті, 10 пар мали б залишати після себе 21 дитину. Тоді б (без урахування міграційних процесів) кількість населення не змінювалась б.

Відомий телеведучий хотів привітати співачку Ірину Білик з ювілеєм, але щось пішло не так

субота, 5 квітень 2025, 20:58

В українського телеведучого Костянтина Грубича стався кумедний конфуз з привітанням артистки Ірини Білик з Днем народження. Про це повідомляють Патріоти України, посилаючись на публікацію у Facebook. Ведучий написав слова привітання співачці з ювілеєм....

"Жоден закон не передбачає автоматичне звільнення від мобілізації": У Дрогобичі через затримання водія ТЦК зупинився рух автобусів

субота, 5 квітень 2025, 20:10

Маршрутки Дрогобича не виїхали на встановлені маршрути по місту після затримання одного з водіїв. Співробітники ТЦК пояснили, що затримання відповідало вимогам законодавства України. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Львівський облас...