У ЄС дослідили побочні дії антикоронавірусних вакцин Pfizer і Moderna

Обидві вакцини можуть викликати запалення серця в чоловіків, але переваги щеплень переважують будь-які ризики.

У ЄС розповіли про побочки вакцин Pfizer і Moderna

Європейський регулятор з лікарських засобів (EMA) заявив про можливий зв'язок між дуже рідкісним запаленням серця та COVID-вакцинами від Pfizer і Moderna. Про це в п'ятницю, 9 липня, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters.

Водночас регулятор підкреслив, що переваги щеплень переважують будь-які ризики.

"Захворювання, такі як міокардит і перикардит, треба включити в список побічних ефектів двох мРНК-вакцин", - заявили в комітеті з безпеки EMA і додали, що такі випадки виявляють переважно протягом 14 днів після щеплення.

Комітет відзначив, що такі випадки виникали після введення другої дози вакцини найчастіше у молодих

Комісія з безпеки EMA також рекомендувала не щеплювати людей з історією рідкісного захворювання крові - синдрому капілярного витоку, а також не робити щеплення вакциною Johnson & Johnson.

"ЕМА підтверджує, що переваги всіх дозволених вакцин COVID-19, як і раніше, переважують їх ризики", - йдеться в повідомленні. Відзначається, що EMA розглянув більше 300 випадків міокардиту і перикардиту в Європейському Союзі, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейні, які разом є Європейською економічною зоною (ЄЕЗ). Також повідомляється, що більшість випадків були пов'язаними з вакциною компанії Pfizer. Нагадаємо, в Індонезії медиків після вакцини Sinovac щеплять препаратом Moderna.

За світло можна буде платити менше? Оссь що змінилось у 2025 році для споживачів в Україні

неділя, 23 лютий 2025, 8:42

Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...

Варто знати: Кому від 1 березня треба верифікувати декларації із сімейними лікарями

неділя, 23 лютий 2025, 8:22

Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.