У ЄС остаточно вирішили долю мільйонів українців: Ось що буде з тимчасовим захистом

Рада Європейського Союзу (ЄС) офіційно продовжила дію тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2027 року. Там наголосили, що повномасштабне вторгнення Росії триває, а безпекова ситуація залишається критичною. Продовження статусу дозволяє їм законно жити, працювати, навчатися та отримувати допомогу без потреби звертатися по притулок, передають Патріоти України.

Про це повідомила кореспондентка "Суспільного" із Брюсселя. Тимчасовий захист – це особливий правовий механізм, який ЄС активував 4 березня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Він дає змогу громадянам України та окремим категоріям осіб, які легально проживали в Україні до початку війни, перебувати у країнах ЄС без потреби проходити тривалу процедуру отримання притулку. Згідно з європейською Директивою про тимчасовий захист, ця форма допомоги може бути продовжена, якщо повернення до країни походження є неможливим через війну, загрозу масових порушень прав людини чи гуманітарну катастрофу.

У 2025 році Євросоюз визнав, що ситуація в Україні залишається критичною, тому було ухвалено рішення подовжити цей режим ще на два роки – до 4 березня 2027 року. "Повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває. Безпекова ситуація залишається вкрай нестабільною, тому повертатися додому для мільйонів українців поки неможливо", – наголосили в Раді ЄС.

За офіційними оцінками, станом на середину 2025 року тимчасовим захистом у країнах ЄС користуються понад 4,3 мільйона українців. Це одна з найбільших хвиль вимушеного переміщення у сучасній історії Європи. Українці, які отримали тимчасовий захист, мають право:

  • легально проживати в країнах ЄС;
  • працювати без додаткових дозволів;
  • користуватися медичними та соціальними послугами;
  • здобувати освіту та забезпечувати навчання своїх дітей.

Також тимчасовий захист передбачає певні гарантії у сфері житла, допомоги в інтеграції та доступу до мовних курсів. У рішенні Ради ЄС наголошується, що держави-члени продовжать обмін інформацією, щоб уникнути дублювання статусів, коли одна особа може отримати тимчасовий захист у кількох країнах.

Такий механізм уніфікує дані та спрощує моніторинг міграційної ситуації. Окрім того, країни ЄС зобов’язуються координувати політику щодо інтеграції переміщених осіб, включно з навчанням, працевлаштуванням і підтримкою соціальної адаптації.

Спека старить нас так само, як куріння й алкоголь - дослідження вразило науковців

вівторок, 15 липень 2025, 23:25

Ви думаєте, що спека просто втомлює? А от і ні. Виявляється, вона може пришвидшити старіння вашого організму - так само сильно, як і шкідливі звички, передають Патріоти України. Нові наукові дані змінюють уявлення про вплив клімату на здоров’я. Згідно ...

Прямо посеред людної вулиці: Злодії на Капрі зірвали з руки британського лорда годинник за 300 тисяч євро

вівторок, 15 липень 2025, 22:14

На курортному острові Капрі в Італії зухвало пограбували 65-річного члена британської Палати лордів - барона Ару Дарзі. Про це повідомляє BILD, передають Патріоти України. Коли він вийшов із яхти, на якій відпочивав із друзями, до нього підійшли двоє н...