Люди еволюціонували на Землі і звикли до такого середовища. Якщо полетіти у космос, то людський організм зазнає значних змін і це негативно вплине на здоров'я та самопочуття. Насамперед відбувається втрата щільності кісток та м'язів, з'являються проблеми із зором та сечовипусканням, передають Патріоти України.
Але космічне середовище найбільше впливає на якість нігтів астронавтів. Видання ScienceAlert опублікувало дослідження вчених щодо цього питання.
Оніхолізис – це відділення нігтьової пластини від м'яких тканин фаланги пальця. Саме таке захворювання з'являється у тих, хто був у відкритому космосі. Все це відбувається через низький тиск навколишнього середовища, який негативно впливає на людину.
Щоб максимально себе захистити скафандр має бути повністю герметичний. Але за словами команди астронавтів, коли рукавчики знаходяться під тиском, то обмежують рух і створюють дискомфорт під час виконання завдань, що і призводить до болю, м’язової втоми та більш серйозних хвороб, таких як оніхолізис.
Вчені зазначили, що зміна рукавичок та їх дизайну все одно не покращувала ситуацію. У 2010 році група дослідників вивчила 232 травми рук, про які повідомили астронавти і виявила, що рукавички в скафандрі обмежують рухливість кісточок, що створює більший тиск на пальці, і це призводить до зниження кровотоку та пошкодження тканин.
Скафандрові рукавчики складаються як мінімум із чотирьох шарів:
За словами вчених, більшість травм припадає на середній палець. Розмір рукавичок і довжина середнього пальця також зіграли свою роль. Оніхолізис більш імовірний у жінок, ніж у чоловіків. Але, на щастя, вчені працюють над створенням нових скафандрів, які захистять астронавтів від страшної хвороби.
В Україні фіксується стрімке зростання онлайн-шахрайства, зокрема фішингових атак, коли зловмисники під виглядом відомих маркетплейсів виманюють банківські дані та гроші користувачів. Щоб не стати жертвою, важливо перевіряти адресу сайту, користуватись...
Наразі, згідно з чинним законодавством України, накладання штрафу за порушення правил військового обліку можливе лише за умови особистої присутності порушника. Проте правники попереджують, що у "Резерв+" готується нова функція, що дозволить штрафувати ...